Treffit katkolla

pitkä_katko

Eilisestä saakka jatkunut 'tilapäinen' katko, missähän mättää? Onks muilla samaa ongelmaa vai mulla vaan?

17

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PööPööPöö

      Joo jumissa on täälläkin.

      • Mieleniminäkinpahoitin

        Ärräpäitä täältäkin!!!!!!!!!!!!!!!!! Tilapäinen kestänyt jo 12 tuntia, mikähän on uusi virallinen aika tolle tilapäiselle???? Aiemminha se on ollut muutamasta minuutista korkeintaan tunti. Ja tästä vielä menin maksamaan!!!!!!!!!!


      • Joo, jatkunut!! Ollut 5h./)!


    • Juu, ei toimi ei...

    • Sama juttu täälläkin 😬 viestejä olis mut ei pääse lukemaan

      • kask

        jatkunut jo kohta vuorokauden eikä mitään tiedotetta
        --tilapäinen--


    • maksava

      Joo on ollut jo yli 15 tuntia tilapäinen häiriö. Keljuttaa kun kuitenkin on maksannut palvelusta..

    • Kylläollut

      Niin on mullakin ollut, saa ihmetellä.Eikö v. loppuna ole korjaajia?

    • 4785jegfuig75hy

      Ongelmaa ei ole kaikilla. Minulla toiminut ihan ilman ongelmia niin eilen kuin tänäänkin. Kokeillut eri selaimilla ja laitteilla, ei ongelmia. Tällä hetkellä Treffit-palvelussa kirjautuneita 1454 kpl.

    • Jjjkkkkkkk

      Minä en pääse puhelimella treeneihin mutta tietokoneella pääsen tietääkö kukaan mistä johtuu

      • Jjjjjkkkkk

        Treffeihin en oo päässyt la illan jälkeen puhelimella mutta tietokoneella pääsen


    • 11222

      Toisella selaimella ei toimi, mutta toisella selaimella toimii?

    • Jokos teillä toimii...mulla ei ainakaan...

    • Ymmällään

      Ei todellakaan toimi!!!

    • lilleri.lalleri.aIIeri

      Mikäpä suomi24 palveluista toimisi???
      Eihän se riitä että vasemmalla kädellä vähän sinnepäin on kaikki tehty ja ylläpito ei senkään vertaa mitään osaa.

      Aller kun osti Suomi24:n siitä lähtien on pikkuhiljaa alkanut Suomi24:n alasajo. Näkyyhän se kaikessa. Suomi24:lla ei ole enää pariin vuoteen ollut ainoatakaan ihmistä palkkalistoillaan. Suomi24:n hallituksessa istuu ainoastaan Allerin väkeä. Ei mene kauaa kun Suomi24:n palvelut loppuvat kaikki. Allerilla ei ole rahaa enää ja katoavat käyttäjät Suomi24:n palveluissa vie ne vähäisetkin mainostajat...

      SE ON LOPPU!

    • Nyt on jo tiistai -ilta eikä palvelua vieläkään pelitä! Onko loppunut rahat vai miksi ei saada kuntoon? On siis ollut jo lauantaista asti sama virheilmoitus kun yrittää päästä sisään. Ylläpitokaan ei vastaa kuin tyhymiklä kysymyksilä että miläl ollaan yhteydessä jne... kun omassa koneessa ei ole mikään muuttunut eikä suomi24 ole mitään ilmoittanut että jokin asia olisi pitänyt käyttäjällä muuttaa jotta palvelu toimisi edelleen. Tämä alkaa olla vedätystä ja rikollisuuden puolella.

      Onko muilla samaa juttua?

      Kuluttajariitalautakuntaan olen kohta yhteydessä kun maksettua palvelua ei toimiteta eikä hyvityksiä anneta.

      Petos mikä petos!

      • treffit.on.pilattu

        Kerrohan tänne mikä ei toimi, millä ei toimi..

        Minulla ei ole ollut lainkaan ongelmia. Kokeillut Windows 10 ja 7 eri selaimilla, Chrome, Firefox, Edge. Toimii myös kännykällä - android 7.0 ja Samsungin oletusselain (Internet).

        Sun kannattaa olla yhteyksissä ylläpitoon palautelomakkeen kautta ja laittamalla sähköpostia osoitteella treffipalaute (ÄT) s24.fi ja palaute (ÄT] s24.fi

        Tällä palstalla taitaa olla enämpi harvinaista että Suomi24 mitään lukee. Noihin sähköposteihin olen saanut viime viikolla vastauksen ja myös palautelomakkeella tekemääni pyyntöön olen saanut vastauksen viime viikolla, eli ne toimivat.

        Petos ja kusetushan tämä on koko Suomi24 mutta erityisesti Treffit on todella ala-arvoinen palvelu. Nykyisin se on vain mainosalusta. Siten se näkyy ainakin miehille - jatkuvasti mainosprofiileja joissa jopa pornokuvia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4387
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1743
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe