Onko täällä heteroksi itsensä tuntevia henkilöitä jotka joskus ovat harrastaneet seksiä miehen kanssa tai voisivat joskus kokeilla sitä mielenkiinnon tai kokeilunhalun vuoksi? Tälläinen tilanne ehkä voisi tulla myös kännissä tai varhaisnuoruudessa kaverin kanssa. Kertokaa häpesittekö jälkeen päin vai oliko homma ok? Tai miksi sitä voisi kokeilla?
Vastaukset 14
- Heteromies05
Olen puhtaasti kokeilunhalun vuoksii harrastanut sejsiä miehen kanssa eikä ole kaduttanut jälkeenpäin. Miksi sitä pitäisi katua. Jos emäntä ei anna riittävästi seksiä niin sitä pitää löytää joku keino purkaa paineet. Siis muutenkin kuiin käteen vetämällä. Ei emännän tarvitse kaikkea tietää enkä koe tätä samalla tavalla pettämisenä kuin että tekisin sen vieraan naisen kanssa. Onneksi oli luotettava ja ymmärtäväinen kaveri.
Ei ole samalla tavalla pettämistä vaan vielä julmempaa pettämistä. Ei tuolle ole mitään oikeutusta, vaikka sitä itsellesi haet.
- pppppppppppppppppppppp
Muuten olen samaa mieltä ja ymmärrän tuon kuvion, mutta miten niin ei ole 'pettämistä samalla tavalla'. Aivan samalla tavalla, ja kuten edellinen kirjoittajakin jo sanoi, niin todennäköisesti vaimosi kokisi sen paljon pahempana kuin naisen kanssa. (Se ei ole pahempaa, mutta nainen usein luulee niin, koska ajattelee aina, että on niin paha, että olet muuttunut homoksi hänen takiaan, lol, mikä ei tietenkään ole totta, mutta näin tyhmät ihmiset aina ajattelevat.)
- homppelihoi
On täällä ainakin tuo nimimerkki heteropride ja sitten aiemmin oli tää aapo lappi, mutta epäilen että nää oli jtn häilyviä aseksuaaleja, joilla oli se ensimmäinen mieskokemus vielä kokematta, koska nää halusivat vaan pikkupoikia uimahalleissa, eikä miehiä...
En oikein ymmärrä näitä kommentteja " pahemmasta pettämisestä". Pettäminen ei ole tietenkään mikään kiva teko mutta ymmärrän enemmän tuota miehen näkökulmaa. Syyttäköön muija itseään jos pihtaa. Ja jos mies itse on ratkaisuun tyytyväinen niin miksi kenenkään ulkopuolisen tulee sitä edes kommentoida? Miehellä seksihalut jatkuvat pitempään kuin naisilla ja joudutaan siksi miettimään keinoja. Periaatteessa on sama kenen kanssa pettää jos kerran hakee ulkopuolista seksikumppania. Partnerin sukupuoli ei siinä ole ratkaiseva tekijä.
Eli sinulle on sama, jos homomiehesi pettää sinua naisen kanssa? Sehän on vain pettämistä eikö? Ja tällöinkin vika on sinussa, kun pihtaat. Oletko ajatellut tuossa suhteessa voivan olla jotain oikeasti pielessä, jos seksielämä ei toimi? Oikeuttaako se pettämään?
Sinusta siis pettäminen, tapahtui se miten tahansa, on ihan ok?
Miten niin minulle? En ole minkäänlaisessa suhteessa joten en stressaa näistä asioista. Jokainen pettäköön tai olkoon pettämättä. Mitä se minulle kuuluu?
Kumma kun heti vedetään herneet nenään kun yleisellä tasolla kerroin mielipiteeniNo se selittääkin jo paljon ;)
Kimppuusi en hyökännyt, käänsin vain logiikkasi toisinpäin koskien homosuhteita. Käsitykseni mukaan sinulle on aivan sama kenen kanssa pettää. Se on mielipiteesi ok. Kuinkahan moni homo katsoo hyvällä, jos pettää naisen kanssa? Tai jos oma mies heterosuhteessa pettää miehen kanssa. Minusta siinä on selkeä sävyero, mutta voimme olla asiasta ihan hyvin eri mieltä.
- Hetsku2000
Olen hetero ja ollut naisten kanssa suhteissa. Nyt olen jo joitain vuosia purkanut paineita miesten kesken. Se on vaivatonta ja suoraviivaista touhua ja seuraa saa melkein aina kun haluaa. Eka kerran jälkeen tuli pienimuotoinen morkkis. En tiedä olenko nyt sitten bi?
- Anonyymi
Ei homomies petä ainakaan naisen kanssa.
Ihan uteliaisuudessa olen parille vaihtarille antanut peppua. Ihan eri juttu henkisesti kuin rakastuminen naiseen.
Mutta tosi hieno tunne fyysisesti.- Anonyymi
Voiko heteromies pitää seksistä enemmän miehen kanssa jos ajatellaan vain seksuaalista nautintoa. Henkisesti kuitenkin kiintyä ja rakastua naiseen.
- Anonyymi
Ei hetero miehillä ole seksiä miesten kanssa, ne ovat bissejä jotka nauttivat saada munaa pyrstöönsä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3581124- 71758
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37696- 50602
- 41588
- 63533
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht321501Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19491- 75471
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459