Oy Suomi Ab - puhallus vai kansanmurha?

Oikeutta_vailla

Kauanko uskotte kansan vielä jaksavan tätä viranomaisten riistoa?

Kuinka kauan uskotte kansan vielä jaksavan elättää yhteiskunnan loisia, näitä perintäyhtiöden ja ulosottotoimistojen työntekijöitä ja sijoittajia?
- Suomen kansa ei ole niin velkaantunut, että nämä olisi tarpeellisia. Ei, niiden tarkoitus on kupata kansalaiset kuiviin niin kuin loisten tarkoitus on imeä isäntä kuiviin ja sen jälkeen tappaa isäntä.

Kuinka kauan uskotte kansan vielä jaksavan elättää talousrikollisia, jotka ns. hallitsevat maatamme?
- Tämäkin hallitus on edistänyt vain riistoa, säästöjen nimissä. Kansanturvasta säästetään, jotta saadaan maksimoitua loisten tuloja.

Kuinka kauan uskotte kansan vielä jaksavan rikollisten suojeluohjelmaa ja oikeuslaitosten sekä poliisien piittaamattomuutta uhrien turvallisuudesta?
- Tilanne tuntuu olevan nyt se, että uhrit tuomitaan korvauksiin ennen rikollisia. Esim. henkilö tuomittiin "elinikäiseen" maksuvankeuteen ja loisten elättäjäksi, koska hän halusi tuvata tulevaisuuden toivojen, lasten turvallisuuden. Hänet tuomittiin muka laittomasta henkilörekisteristä. Tyypillinen loisten valhe, jolla riistetään totuuden puhujaa.
Toinen esim. sarjamurhaajaa pidetään vapaudessa, jotta hän tappaisi taas yhden viattoman kansalaisen. Niinhän hän on aina tehnyt, mikä muuttuisi nyt?

Kumman uskotte ensin puuttuvan asiaan?
Kansan vai Jumalan?

2

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hannu-ite

      ONNEKSI TAKAVARIKOIDAAN WINCAPUTTIEN RAHAT, NIILLÄ RAHOILLA VOI SITTEN KORJATA ERITESELLIN.

    • Meidän.eok.vahva.eok

      Miksi Hannu ei saa esiintyä? Hannu Heti Ääneen! Me vaadimme Puolustusrintama ja EOK.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      3027
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2617
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1483
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1251
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      999
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      125
      903
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      806
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      28
      656
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe