Mieheni lapsi ei tykkää

Äitipuolipulassa

kun pomotan häntä. Sehän kuuluu mun toimenkuvaan. Hän ei ymmärrä että olen hänen auktroriteetti ja talon pomo. Mies on yrittänyt jututtaa tyttöä, ja kertoa että olen hänen äitinsä kun likka on täällä ja hänen tulisi kohdella minua äitinä ja määrrääjänä.
Sotkee ja syö ruokamme ja haukkuu meidät kaikki, myös minun kauniit lapset jotka toimivat hienosti tässä uudessa perheessä. Luulemme että tytöllä on ongelmia itsensä kanssa kun ei osaa suhtautua perheeseemme vaan aina kiukuttelee ja on hankala. Jotain on onglemia kun meissä muissa ei ole. Huomasin jo alussa että tytöllä ei ole ole kaikki ihan hyvin. Olen tiukka äiti ja toivoisin että likka ymmärtää etä minä märään eikä hän. Monesti istuu mun nojatauoliin eikä lähde pois kun kauniisti sanoo. Aikuiset valitsee kaiken ensin ja lapset sitten valitsee viimeiskeksi ja ongelmalliset mitä jää jälelle. Hankala tyttö kiukkuaa ja haukkuu mietä.

4

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistettakoon.totuus

      Lapsen on opittava olevansa alamainen. Jotkut ovat niin pilalle hemmoteltuja, etteivät ymmärrä että heidän työnsä on totella, tehdä mitä sanotaan ja auttaa äitipuolta.

    • Jaska11111111

      :) aiva!

    • cbbcbccbbcbcbc

      Kannattaa kirjoittaa lapen käytökset kaikki yläs ja kysyä koiulupsykologilta onko ihan normaalia? Äitipuoli pitää lapsesta huolta kun oma äiti ei osaa. Kerro myös lapsen isälle että lapsella ei ole kaikki kunnossa, se ei ole sun asia muta kun muutkaan ei halua.

      • Lissuavohoitopotilas

        "Lapen yläs koiulupsykologilta muta", oletko taas kännissä, heti kun pääsit avohoitoon ,niin otat kunnon kännin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2426
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2066
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      114
      1673
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1533
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1477
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      1016
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      957
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    Aihe