se on poliisien mielestä sitä, että sanot asioita rauhallisesti. Poliisit saavat provoilla ja huutaa, räyhätä, kiukutella! Jos erehdyt vastaamaan vaikka kuinka asiallisesti, saat poliisit fyysisesti kimppuusi ja sinua syytetään ties mistä. Poliisi on raukka, narsisti ja itsetunnoton LUUSERI!
Niskoittelu?????
ei.ikinä.periksi
7182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
anna jo esimerkki
Oikeasti me kansalaiset olemme poliisien esimiehiä ja me annamme heille käskyjä eikä päinvastoin.
Juuri noin, kun näet poliisit jollakin tehtävällä, niin mene neuvomaan, miten se on suoritettava. Jos poliisit nikottelevat, niin kerro, että sinä kansalaisena olet heidän esimiehensä, joten käskyjäsi tai neuvojasi on nyt noudatettava.
Tietekin on asia näin. Vain poliisit itse ja heidän kaverinsa kuvittelevat , että poliisilla on jotain valtaa k-marketin kassalla on enemmän kun poliisilla.
Mutta kun ampuma ase vyöllä tekee heistä hallituksen poliiseja
Poliisi valvoo, ei valo kukaan. Se on taivahan tosi. EI poliisin(kaan) asema ole hyvä (tässä yhteiskunnassa), mutta joitain vapauksia heillä on. Ei kukaan valvo esim.sitä mitä poliisi sanoo, miten tekee tai kuinka kovaa ajaa. Kaikkea ei ole määritelty poliisilaissakaan :/
Hyvä kommentti pikkuvelipalviiykköseltä, kuukauden kommenttiko?