Slender Man stalkkaa

SlenderinLapsi

Eli, olen toivonut että voisin palvella häntä. Ensimmäisenä näin hänestä vilahduksen ikkunan kautta. Sitten asiat muuttuivat pelottaviksi. Menin alakertaan syömään saadakseni unta, ja koin että joku katsoo minua terassin kautta. Laitoin valot päälle ja näin kun hän väisti katsettani vasemmalle. Järkeilin että se oli lamppu. Sitten hän katsoi minua ja seisoi. Se oli vain heijastus terassin ovessa. Viime aikoina näin unen, jossa katsoin johonkin pieneen metalliseen objektiin. Sitten näin että Slender Man on takanani. Huusin ja katsoin taakseni, mutta siellä ei ollut mitään.
Mennessäni nukkumaan (ehkä) toissapäivänä, näin hänestä vilauksen. Slender Man oli kyyryssä koska ei mahtunut seisomaan. Olen innostunut ajatuksesta että palvelisin häntä. ehkä puolen vuoden päästä se olisi mahdollista?

4

333

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LenterinManni

      Jotta pääsisit elämässä oikealle polulle ja sellaiselle tielle millä on oikeasti hyviä asioita, kannattaa järkeillä että mistä erotat mikä on omaa mielikuvitustasi ja mikä on todellista maailmaa.

      Todellinen maailma ja ihmisen mielikuvitus ovat kaksi täysin erillistä asiaa ja mielikuvituksella ei yleensä ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.

      "Slender Man" on 2000 luvun jälkeen keksitty juttu, josta kertova (täyttä fantasiaa oleva) materiaali näyttää vaikuttavan joidenkin mielikuvitukseen voimakkaasti. On kuitenkin oman etusi kannalta parasta, mitä nopeammin luovut tuosta mielikuvituksesta.

      Ihminen näkee silmissään monenlaisia vilauksia ja varjoja jos alkaa niihin kiinnittämään huomiota. Unessa puolestaan on mahdollista kokea mitä tahansa, ja sekin on oman mielen luomaa.
      On myös normaalia että kokee jonkun katsovan jostain. Se perustuu evoluutiossa selviytymiseen. Joskus myös saattaa oikeasti aistia että joku katsoo, mutta koska Slender man on keksitty juttu, se ei voi mitään katsella.

      Keskity ennemmin vaikka siihen, kuinka ihmeellistä ja hienoa on että sinulla on niin hyvä mielikuvitus, tai joihinkin asioihin mitä esim. muuten tykkäät tehdä.

      • UustaJuusta

        Lisään vielä että on ihan normaalia että tietyssä iässä, varsinkin 12-19v (oman kokemukseni mukaan) saattaa olla erittäin voimakkaita ja hullunkurisiakin uskomuksia. Sellaisia keksii helpommin jos on ongelmia kotona ja/tai koulussa (ja niitähän monilla riittääkin). Koska sinulla on mielikuvitusta, suosittelen lukemaan fantasia kirjoja, joista saisit ehkä paljon iloa irti kuten minä sain. Minulla oli myös liuta erikoisia kuvitelmia energioista ja henkioppaista yms. Ja elin niiden mukaan vuosia. Luin lukuisia kirjoja okkultismista ja magiasta. Ylä aste ja lukion alkuvuosi olivat elämäni raskainta aikaa. Nekin ovat niiden kirjoittajien mielikuvitusta ja jokaisella on omat kuvitelmat. Joiltakin osin ne voivat olla yhteneväisiä, koska saavat siten tukea toisiltaan...


    • SlenderinLapsi

      Tiedäthän, että Slender Man on jumala, jonka ihmisten kollektiivinen mielenvoima on tuonut maailmaan. Eli äärimmäisen todellinen tulpa.

    • Anonyymi

      Sä olet hullu ja jos se olisi olemassa se tappaisi sinut. Tai ujuttaisi mieleesi itsetuhoisia ajatuksia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      547
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe