Slender Man stalkkaa

SlenderinLapsi

Eli, olen toivonut että voisin palvella häntä. Ensimmäisenä näin hänestä vilahduksen ikkunan kautta. Sitten asiat muuttuivat pelottaviksi. Menin alakertaan syömään saadakseni unta, ja koin että joku katsoo minua terassin kautta. Laitoin valot päälle ja näin kun hän väisti katsettani vasemmalle. Järkeilin että se oli lamppu. Sitten hän katsoi minua ja seisoi. Se oli vain heijastus terassin ovessa. Viime aikoina näin unen, jossa katsoin johonkin pieneen metalliseen objektiin. Sitten näin että Slender Man on takanani. Huusin ja katsoin taakseni, mutta siellä ei ollut mitään.
Mennessäni nukkumaan (ehkä) toissapäivänä, näin hänestä vilauksen. Slender Man oli kyyryssä koska ei mahtunut seisomaan. Olen innostunut ajatuksesta että palvelisin häntä. ehkä puolen vuoden päästä se olisi mahdollista?

4

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LenterinManni

      Jotta pääsisit elämässä oikealle polulle ja sellaiselle tielle millä on oikeasti hyviä asioita, kannattaa järkeillä että mistä erotat mikä on omaa mielikuvitustasi ja mikä on todellista maailmaa.

      Todellinen maailma ja ihmisen mielikuvitus ovat kaksi täysin erillistä asiaa ja mielikuvituksella ei yleensä ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.

      "Slender Man" on 2000 luvun jälkeen keksitty juttu, josta kertova (täyttä fantasiaa oleva) materiaali näyttää vaikuttavan joidenkin mielikuvitukseen voimakkaasti. On kuitenkin oman etusi kannalta parasta, mitä nopeammin luovut tuosta mielikuvituksesta.

      Ihminen näkee silmissään monenlaisia vilauksia ja varjoja jos alkaa niihin kiinnittämään huomiota. Unessa puolestaan on mahdollista kokea mitä tahansa, ja sekin on oman mielen luomaa.
      On myös normaalia että kokee jonkun katsovan jostain. Se perustuu evoluutiossa selviytymiseen. Joskus myös saattaa oikeasti aistia että joku katsoo, mutta koska Slender man on keksitty juttu, se ei voi mitään katsella.

      Keskity ennemmin vaikka siihen, kuinka ihmeellistä ja hienoa on että sinulla on niin hyvä mielikuvitus, tai joihinkin asioihin mitä esim. muuten tykkäät tehdä.

      • UustaJuusta

        Lisään vielä että on ihan normaalia että tietyssä iässä, varsinkin 12-19v (oman kokemukseni mukaan) saattaa olla erittäin voimakkaita ja hullunkurisiakin uskomuksia. Sellaisia keksii helpommin jos on ongelmia kotona ja/tai koulussa (ja niitähän monilla riittääkin). Koska sinulla on mielikuvitusta, suosittelen lukemaan fantasia kirjoja, joista saisit ehkä paljon iloa irti kuten minä sain. Minulla oli myös liuta erikoisia kuvitelmia energioista ja henkioppaista yms. Ja elin niiden mukaan vuosia. Luin lukuisia kirjoja okkultismista ja magiasta. Ylä aste ja lukion alkuvuosi olivat elämäni raskainta aikaa. Nekin ovat niiden kirjoittajien mielikuvitusta ja jokaisella on omat kuvitelmat. Joiltakin osin ne voivat olla yhteneväisiä, koska saavat siten tukea toisiltaan...


    • SlenderinLapsi

      Tiedäthän, että Slender Man on jumala, jonka ihmisten kollektiivinen mielenvoima on tuonut maailmaan. Eli äärimmäisen todellinen tulpa.

    • Anonyymi

      Sä olet hullu ja jos se olisi olemassa se tappaisi sinut. Tai ujuttaisi mieleesi itsetuhoisia ajatuksia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      52
      1181
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      90
      1157
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1030
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      878
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      793
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      758
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      722
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      697
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      609
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      70
      591
    Aihe