Miten facebookkiin?

Täälläkin puhutaan usein kuinka politiikot puhuu hölmöjä Facebookissa? Miten sinne pääsee, tarviiko tehdä joku oma profiili?

Ei mulla muuta syytä ole sinne mennä kuin uteliaisuus.
294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

haluut kuiteski kavereita.

Äänestä

Olenko Tidenredissä kun olen Fasebookissa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HaluisNähdä kirjoitti:

Täälläkin puhutaan usein kuinka politiikot puhuu hölmöjä Facebookissa? Miten sinne pääsee, tarviiko tehdä joku oma profiili?

Ei mulla muuta syytä ole sinne mennä kuin uteliaisuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu