Esinahassa vain pieni reikä! auttakaa.

Kiitosavusta

Eli oon 13v poika ja mun peniksen päässä tai siis esinahassa on pieni reikä ehkä joku 3-4mm. Onko tämä vakavaa? Voisiko auttaa jos venyttelen sitä joka päivä? Ja ei oo ollu mitään kipuu tai tulehduksii tms.
Kiitän vastauksista!

10

2848

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä siellä kuuluukin reikä olla mistä pissa pääsee tulemaan ulos. Un rohkeasti uskaltaa painaa esinahkaa alaspäin se alkaa aukeamaan päästä ja nahan alta paljastuu terska. Esinahka voi alkuun olla tiukka mutta uskalla rohkeasti venytellä jotta saat sen kokonaan terskan reuna yli.

      • Kiitosavusta

        Kiitti paljon


    • Espl

      Nyt otat itseä niskasta ja mene lääkäriin, kyseessä perus leikkaus, kestää ehkä tunnin ja vaiva on ikuisesti pois, ei se venyttämällä siitä kummene vaan palautuu jonkin ajan päästä entistä pienemmäksi.

      • Anonyymi

        Älä höpise. Ei tuossa iässä ole vielä mitään tarvetta mennä lääkäriin. Eikä mitään väkisin venyttelyjä, kyllä ne (aamu)yöseisokitkin sitä venyttävät ihan luonnonmenetelmällisesti.


    • Pienireikämunas

      Sama ongelma
      Ja oon 13 v

      • Kireenahka

        Onko sulla enää tätä probleemaa? Meinaa itellä on ja oon venytelly aktiivisesti


    • Helppiä

      Mullaki on sama ongelma, esinahan alta tulee valkosta mönjää joskus joka haisee oudolta.

      • 63928

        Sama


      • Anonyymi

        Sma


    • Anonyymi

      porakone on keksitty

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3940
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      85
      3353
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2805
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2699
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2669
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      24
      2411
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      140
      2342
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2225
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      39
      2062
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1956
    Aihe