Janakkalan kylähullut?

munakas_

Onko kovinkin tunnettu sellainen hullu, joka käy s-marketissa avaamassa kananmuna paketit ja hiplailee niitä munia? Itse törmäsin tähän sairaaseen lauantaina ja oli aika sairaan näköistä touhua. Sen verran vastenmielistä touhua oli, että en kananmunia tästä kaupasta osta.

19

1918

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samanhuomannut

      Joo, varmaankin sama munien hiplaaja sattui samaan aikaan kanssani tokmannille.
      Availi kennoja ja pyöritteli munia käsissään, vaihtoi kennosta toiseen.
      Tosin eipä tuo itseäni sinällään haittaa, kun en kananmunien kuoria käytä mihinkään. Jos moisesta pyörittelystä joku mielenrauhan saa, niin pyöritelköön rauhassa.
      Kyllä täällä kylillä näkyy vaarallisempiakin sekopäitä pyörivän.

    • sallimuksenkylä

      Sanotaan näin. Jos avaat ja tarkastat munakennon sisällön, että munat on ehjiä niin ok. Mutta jos otat sieltä munia käteesi,tai siirtelet niitä kennoista toisiin vaihdellen on se ostopäätös. Eli periaatteessa on velvollinen korvaamaan munakennon sisällön kontaminoitumisen.
      Vähän sama juttu, kun kaupassa yks äijä ovesta sisälle tullessaan asteli erään laarin luo ja söi ns."suoraan kuormasta". Kauhomalla laarista kouralla pakkaamattomia tuotteita suoraan suuhunsa. Vaikka hän olisi kuinka "vakituinen asiakas", ei tällainen ole kaupan alalla hyväksyttävää. Ja vaakan ja kassan kautta tuotteen on kuljettava, muuten se on näpistys. Jos nämä paikalliset päivittäiskaupat ymmärtäisivät hankkia vartioimisliikepalveluita, loppuisi tällainen sekä muut lieveilmiöt aika nopeasti. Jokainen sotkettu tuote, silloin kun korvaajaa ei ole tai sitä vaadita, lasketaan sen kokonaiskuorman myyntihintaan. Eli maksava asiakas maksaa nämä possuilut.Kun possuilut ja pöllimiset saisi kitkettyä, voisi niitä hintojakin sitten "halpuuttaa".

    • ilmoituus_kauppaan

      Itse en ainakaan haluaisi käyttää sellaisia elintarvikkeita, joita joku sairas on hiplaillut. Aloittajan kannattaa ilmoittaa kauppaan henkilöstä, tuollaisista sairaista ei ikinä tiedä mite ne seuraavaksi keksivät.

    • yöks

      Kyllä näitä hiplaajia tuntuu olevan muuallakin.
      Lidlissä olen nähnyt sekä miehen, että naisen valkkailevan paljain käsin paistopisteessä olevia tuotteita. Sen vielä ymmärtää, että yhden ottaisi käsin ja laittaisi pussiin, mutta kun täytyy kaikkia puristella.

      • Yökhyi

        Todella sikamaista, enpä taida enää ostaa paistopisteen tuotteita. Hyi hel#!##!😈


      • ViisiMunkkiaKiitos

        Turha on kyllä vaatia hygieniapasseja kohta myyjiltäkään, kun tähän itsepalvelusotkemiseen annetaan mahdollisuus. Näitä teeseitse tiskejä on paljon, alkaen ihan irtokarkkiosastoista salaattibaareihin.
        Vinkkinä Lidl vois työllistää yhden myyjän sinne pullakaapeille asiakkaita palvelemaan. Olisi tämäkin asiakasläheistä palvelua, mitä ei välttämättä kovin usein enää kohtaa. Sitten kun paistot lopetetaan, niin pusseihin vaan tuotteet ja hintalappu päälle.


    • Ärsyyntynyt

      Vahvasti näyttää siltä, että kylähullu on nimimerkki kanahkala joka terrorisoi täällä palstalla.

    • annabellasiitonen

      Ruskeella volvolla ajaa ja huutaa suureen ääneen ja kyttää kun haukka kaikkia ihmisiä,hullu!

      • Tsirktsirk

        Tohvelantiellä hopeella bemarilla kaahaava kyttääjä on kans melkonen tapaus... Puhuu läpiä päähänsä, outo iilimato.


    • Holhoukseen

      Yksi kylähullu sanoo, että koulussa on hometta?

      • Vastakkainasettelu

        Ja toinen kylähullu sanoo, että koulussa ei ole hometta.
        Kumpi lienee se hullumpi?


    • Voivoibyhyy

      Vaan mitäpä tulee jos olettekin kaikki vain huomionkipeitä kylähulluja, jotka vain tiedostavat olemassaolostaan täällä. Voihan se näinkin tylsät iltansa kuluttaa haukkumalla toisia täällä online. Vaan kuinkapa monella on sitten pokkaa mennä itse henkilölle asiasta puhumaan. Kasvattakaapa ihmiset selkäranka ;)

      • Mitästäällähuutelet

        Meneppä ja osta itsellesi hamekangas.


    • uusipelaaja

      Turengin kylähullu fillarilla liikkeellä / omaishoitaja kuulemma vaikka hoidettava 24/7 kunnan hoidossa

    • hygenia

      Lidissä käy kanssa , hiplailee hedelmät ja leivonnaiset läpi

    • Anonyymi

      Raimo Tapola ! lisätkää listaan

      vaikuttaa täälläkin thailotto-supervoimillaan :D

      • Anonyymi

        Vaikka thai arpajaisia olisi järjestänyt se "toinen henkilö" joka luultavimmin on sivistysjohtajan puoliso niin luulisi kotona jotain huomioita sivistysjohtajan tekevän laittoman thailoton myynnisthttps://www.hameensanomat.fi/paikalliset/8216250


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikka thai arpajaisia olisi järjestänyt se "toinen henkilö" joka luultavimmin on sivistysjohtajan puoliso niin luulisi kotona jotain huomioita sivistysjohtajan tekevän laittoman thailoton myynnisthttps://www.hameensanomat.fi/paikalliset/8216250

        ^^ kattokee kaikki! naulan kantaan.

        thailottomies taas pallot valmiina arpomaan seuraavan linkin loppumattomasta listastaan


    • Anonyymi

      Ilmankos Tapola hieman hulluttelee, tainnut joskus mennä pesuaineet ja bensa sekaisin nuorena

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      149
      974
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      697
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      628
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      124
      619
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      595
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      552
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      530
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      33
      520
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      518
    Aihe