Coosprojekt Grupp Oy (Prima Veera)

Pientalomessuilla

Kävin Valkeakosken pientalo näyttelyssä ja huomasin tälläisen talon, onko muita vielä Suomessa?

3

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tilintarkastaja

      Edes PRH ei tunne tätä firmaa (Coosprojekt Grupp Oy). Varoitan teitä kaikkia tällaisista firmoista, joista ei löydy viranomaisilta mitään tietoa. Suosittelen muutenkin ostamaan talon vain sellaisilta yrityksiltä, joilla on vähintään 10 vuoden historia Suomessa. Näin vältytte monilta ikäviltä harmeilta.

      • Lahopää

        Toisaalta edes 35 vuoden markkinoillaolo ei takaa ongelmatonta lopputulosta. Kokemusta on. Epäilkää kaikkea, selvittäkää taloyhtiön taloudellinen tilanne, kaupankäyntimenetelly, takuu, takuun toiminta, tontilla tapahtuvan rakentamisen tekijätaho, onko vain joitain räkänokkia ja sekundavirolaisia joita saadaan puhelimella kiinni. Rakennuttamisessa on asiaan perehtymättömälle niin paljon sudenkuoppia, että ammattilaiset tekevät halvemmalla täysin valmiiksi ja ottavat vielä verollisen voiton. Tavisten rakennuttamat tilaelementtitalot tulevat kokonaiskustannuksiltaan kalliimmiksi neliöhinnoilla mitaten.


      • tiedänjo

        Täma on kyllä tyhmyyttä jos aloittaja ei saa mahdollisuuksia.... Vaikka tuore firma on niin ei se tarkoita huijausta... Kyllä ihan suomalaiset ovat yrityksen johdossa!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      39
      5248
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      85
      3752
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      48
      3145
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      62
      3045
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      11
      3025
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2383
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1878
    8. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      145
      1848
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1825
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1751
    Aihe