Vaajakosken moottoritiellä on päällystystyö meneillään... se ihmetyttää kun akat ajavat kuin siat, ei mitään ymmärrystä kuinka kivet sinkoilee kun 80-90 ajetaan, missä niitten ymmärrys on?
Motaria päällystetään
12
291
Vastaukset
- Kansliapäällikkö
Juu, se päällystetään. Tielle tulee harjamallinen katos koko matkalle.
- hyvä.idis
Katos olisikin hyvä, ei tarttis kaiteita niin paljon uusia talvisin Rauhalahden kohdalla.
- motarinprinsessa
Vauhtia olla pitää, muuten tulee taas kirjoituksia että akat pyörii jaloissa motarilla, piruakos ajatte aivan perässä, ajakaa vanhaa Vaajakosken tietä jos ette uskalla tulla motarille!
- 320cdi
Ei akat motarilla pyöri jaloissa , mutta risteyksissä ovat tien_tukkoina totaalisesti.
- matelijaa
Sinähän sen tiedät teidentukko
- Laavavaara
matelijaa kirjoitti:
Sinähän sen tiedät teidentukko
Mielenkiintoista että sijoitat kirjoittajakollegan tulivuoren tukoksi. Teide kannattaa kyllä kirjoittaa isolla alkukirjaimella.
Sadekelillä työmaan kohalla ohittavat heittävät ihan vitusti vettä tuulilasille! ajakaa ny vaan sitä 50 kymppiä. Pitänee itse ajella ohitus kaistalla 50 kymppiä niin homma rauhoittuu työmaan ajaksi!
- ketju_erektio
Noh mahtaa olla näky jos vitusti heittää vettä varo ettet saa isoa OO:ta ajaessas
- mällitmittaristolle
ketju_erektio kirjoitti:
Noh mahtaa olla näky jos vitusti heittää vettä varo ettet saa isoa OO:ta ajaessas
ettet vaan runkkaisi ajaessasi
- harvassa.on
- Tien päällä on muutama Audi- ja Bemarimies, jotka ajavat kauniisti, mutta kukaan ei huomaa sitä.
- uralrocket
Osta telaketju panssarivaunu,niin harva yrittää kiilata ainakaan ja jos yrittää niin toiseksi jäävät.
- illyaeli
T-54 T-55 T-72 tai BMP, joskin aloittelijoille varmasti paras ihan ensi alkuun hankkia tavallinen UAZ ja vasta sitten siirtyä telaketjupanssarivaunuihin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694811KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1883765- 1873456
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783199Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502919- 251984
- 241931
- 1811752
- 301686
- 431385