Koululaitos sairastaa - ko?

pelottaa

Aamuteeveessä haastateltiin opettajaa jolla on outoja metodeja opetuksessa. Koko ajan joka oppiainetta opetetaan juoksentelemalla ympäri koulua. Esim pakkoruotsia opetellaan heittelemällä värikkäitä hernepusseja ja kertotaulua jumppasalissa hyppimällä ja sitä sun tätä heittelemällä. Minua alkoi pelottaa kun kuuntelin tuota hörhöä opettajaa. Mihin olet rakas isänmaa menossa. Mitenhän tämä ope opettaa käytöstapoja.

1

207

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EläköönKouluhallinto

      En ole kyseistä ohjelmaa nähnyt, mutta sinua lukiessa olen vakuuttunut, että opettaja noudattaa uutta opetussuunnitelmaa ja kouluhallituksen ohjeita.

      Kun vaan oikein jaksamme yrittää, niin kyllä Suomen PISA-tuloksetkin lopulta romahtavat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      19
      1168
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      57
      965
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      933
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      54
      863
    5. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      761
    6. 61
      715
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      696
    8. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      662
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      37
      660
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      596
    Aihe