ROKOTTEET VASTATUULESSA

viiltäväveitsi

Tuhkarokko nosti rokotefanaattisuuden äärimmilleen. Jopa vihreiden kansanedustaja TV:ssa puolusti pakkolääkintää. Rokotepakolaisuus saattaa hyvinkin olla todellisuutta myös meidän maassa. Terveydenhoidossa rokotteita suojellaan nyt ihmisen sijaan ja rokotehaittojen hoetaan olevan minimaalisia.

Rokotekattavuus on maassamme hieman laskenut, mikä tietää tämän teollisuusalan bisnesten heikentyneen. Vanhemmat ovat alkaneet kiusallisesti kysellä, miksi heidän lapsensa täytyy allergisoitua monille ruoka-aineille kuin myös ympäristössä esiintyville tekijöille, kärsiä koulussa oppimisvaikeuksista ja sairastua lukuisiin immunologisesta heikkoudesta johtuviin sairauksiin vain siksi, että jotkut pitävät jumalaleikeistä, eivätkä piittaa kanssaihmistensä hädästä. Pakkopiikityksiä kannattavat eivät ole kiinnostuneita rokotteiden kokonaisvaikutuksista. He eivät kysy, miksi lasten diabetes suorastaan räjähtää käsiin tai mistä johtuu, että keskushermostoperäiset sairaudet käyvät lääketieteellisesti yhä mielenkiintoisemmiksi tai miksi lapset ja nuoret lisääntyvässä määrin turvautuvat mielialalääkkeisiin. Eivät kysy, koska heidän toivoaan hallitsee fanatismi ja pelko opillisen heikkouden paljastumisesta. Diabetes korjataan tietenkin siten, että lapset altistetaan uudelle tulolähteelle, diabetesrokotteelle. Kun rokotteet aikaansaavat sairauksia, virallisen kannan vastaus on uusi rokote eli samalla periaatteella edellisten haittoja vastaan.

Rokotebisnekset ovat hieman laskeneet, mutta aikaisempaan nähden, jolloin tuotto propagandan seurauksena vuosi vuodelta jatkuvasti kasvoi, ilmiö on tietenkin huolestuttava. Ilman rokotevastaisuutta tuhkarokko olisi kuulemma jo voitettu sairaus. Median mukaan se tappaa ihan oikeasti. Aikaisemmin se ei ollut kummoinenkaan sairaus, mutta nyt kun kansamme immuunipuolustusta yleisen rokoteohjelman puitteissa on olan takaa jo neljäkymmenluvulta alkaen pommitettu, saattaa hyvinkin olla, että tuhkarokkokin on käynyt kohtalokkaaksi. Sitäpaitsi pelko tarttuu ja pysäyttää elintoiminnot ja pelkoahan meillä osataan ohjata niin, että se taloudellisesti kannattaa. Käsirysyt rokotejonoissa kertoivat aikoinaan karua kieltä siitä, millaisiin tekoihin pelästynyt uskova voidaan saattaa. Monet rokotetutkin ovat sairastuneet tuhkarokkoon, mutta rokotefanaatikkoja moinen "disinformaatio" ei ole jaksanut innostaa. He informoivat vain niistä tapauksista, joissa rokotevastainen on sairastunut. Joissain tapauksissa tämän rokotteiden vapaaehtoisuutta painottaneen ja tähän oikeuteen turvautuneen kerrotaan saastuttaneen jopa rokotetutkin. Tällöin rokotteessa ei tietenkään ole ollut mitään vikaa, vaan rokotevastaisen ymmärtämättömyydessä tulkita laumaimmuniteettia. Näin ollen rokotevastaiset ovat kaikin osin vastuussa kansakuntamme tulevaisuudesta aivan samoin kuin keskiajan noidat, jotka lopulta vastasivatkin tulevasta hengellään. Kun verhoa hieman raottaa, vuosisadatkaan eivät ihmistä miksikään muuta. Sama noituus eilen, tänään ja huomenna.

Terveydenhoito lähestyy mielenkiintoista ihmiskäsitystä, jossa kaikki ihmiset ovat samaa massaa. Kaikkia voi kemiallisesti käsitellä samalla tavoin ja opin mukaan tämä on todellista tasa-arvoa. Terveydenhoidon ammattilaiset kertovat, että pysyt terveenä, jos lääkitset kuten valtio määrää ja jos sairastut, syy ei ole sinun, eikä edes mikrobien, vaan sen lääkitsemättömän. Tämä filosofia on joillekin hyvin tuottoisa. Jotta se olisi elinvoimainen, pelkoa, kauhua ja syyllisyydentuntoa tulee päivittäin lietsoa. Kansalaiset on saatava vastakkain, jotta syylliset voidaan paljastaa. Niin kauan kun kaikki tanssivat rokoteteollisuuden tahtiin vapaaehtoisuus on kiva leikki, mutta jos jotkut kuvittelevat vapauden olevan oikeasti totta, vaikeudet tulevat ajankohtaisiksi ja leikki voi saada jopa väkivaltaisen lopun, kun vapaaehtoisesta lääkkeestä vastoin luvattua tehdäänkin yllättäen pakollinen.

Jos terveydenhoidon ammattilaiset joutuisivat vastuuseen rokotteista, kärsimään kärsivien kanssa, esiintymisen varmuus katoaisi saman tien. Vaikka taloudellinen seuraamus ja viran menetys olisivat verrattain pientä sen rinnalla, että rokotteesta kokonaiset ihmiselämät tuhoutuvat, olisivat nuokin toki jotain. Nyt kun mistään ei seuraa yhtään mitään, voi rauhassa propagoida mitä kulloinkin mieleen juolahtaa. Viime aikoina yllättävän paljon on juolahtanutkin. Ripulimatkat Woodoo-Beniniin, lasten diabeteksen taltuttaminen suomitieteellä ja pakkorokotusaatteen asteittainen kehitteleminen. Ei päivääkään ilman rokote-rokote-rokote -idealismihurmiota. Ilmankos lasten hiljattaiset mystiset elämää tuhoavat neurologiset rokotesairaudet eivät ole jaksaneet motivoida. Onneksi muutama lääkäri sentään jo julkisuudessakin on rohjennut nostaa rokotteet ongelmien todennäköiseksi lähteeksi. Myös punkkirokoteinnostusta on joidenkin lääkärien toimesta yritetty hillitä ja varoittaa haitoista. Toivon mukaan nämä lääkärit saavat pitää leipätyönsä.

7

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • parantaja

      LANGOILLA ON TAAS VÄÄRÄN YÖRYTMIN OMAAVA HÄRIÖ-PERSOONA! Kun ihmisellä on pahoja henkisiä häiriöitä, yörytmi muuttuu: Valvotaan yöllä, nukutaan päivällä. Yöllä häriöt ovat pahimmillaan ja tekstiä tulee pahanolon laukaisemiseksi. Ei taida olla litiumannos paikallaan.

      • mministeri

        voi olla eri aikavyöhykkeellä kirjoittaja jolloin kirjoittajalla on päivä vaikka Suomessa on yö koska Internet yltää koko maailmaan


      • Sikafarmarit

        JOS, JOS JA JOS!!! Jos sialla ois siivet, niin ne lentäis!!! Eikös siellä ole taas TOIVO?


      • Kanafarmarit

        Olet toivoton tapaus!


    • Kolikärrynakseli

      Taas tämä häiriintynyt ja ahdistunut yövalvoja purkaa ahdistustaan. Opettele oikea unirytmi!

      • Tohtorisi

        Sinä olet tuo kirjoittelija , joka sairastat skitsofreniaa.


      • mministeri

        ja on mahdollista että joku kirjoittava on yötyössä tai myöhäiseen iltaan työssä ja nukkuu sitten aamupäivällä tai puolipäivään astikin ja se ei ole nykyisessä yhteiskunnassa mikään virhe eikä se ole häpeän aihe vaan pitäisi olla ahkeruudesta kaikkien kiitollisia koska tulee verorahoja työpalkasta sillä tämä on nyky-yhteiskuntaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4910
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      190
      2298
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      40
      2181
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      79
      1966
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1899
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      23
      1708
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1530
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1431
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      345
      1214
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1136
    Aihe