Tarvitsenko viisumin?

Viisumiko

Eli olen tässä miettinyt lähteväni Tokioon katsomaan yhtä näytelmä esitystä, ja mietin tarvitseeko siihen viisumia? Tietääkö kukaan?

1

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Finnippon

      Et tarvitse viisumia, sillä suomalaiset saa oleskella Japanissa ilman viisumia 90 vuorokautta. Sinä aikana saat käydä niin monessa näytelmässä, konsertissa tai muussa tapahtumassa kuin vain ehdit ja haluat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      180
      2715
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2304
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1085
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      154
      1012
    5. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      65
      916
    6. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      908
    7. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      392
      901
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      102
      777
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      734
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      35
      694
    Aihe