Eipä tuossa jutussa selviä suljettu koodikaan ilman kolhuja, taitaa vaan olla hankalampi löytää sieltä niitä kekkalointeja. No pääseepähän "värilaseja" käyttävä riekkumaan, toivottavasti se antaa tyydytystä.
0Äänestä
Turvaton__Tubutin
Tubutinpoikien ei pidä tuudittautua liialliseen turvallisuuden tunteeseen: http://bot.fi/1tsw 10.12.2014 klo 06:32
"Takaovi on Kasperskyn mukaan erittäin salamyhkäinen. Sitä ei voi löytää normaaleilla netstat-komennoilla. Se voi lisäksi uinua tietokoneella toimettomana jopa vuosia, kunnes hyökkääjät aktivoivat sen ”taikanumeroilla”, tutkijat kertovat. "
"Yhtiöiden mukaan Turla on toiminut yli neljä vuotta."
Eikä tuosta löydöstä ole vieläkään kuin reilut 2 vuotta! Kuka tietää nytkään, montako muuta haittaohjelmaa tai troijalaista on nytkin linukseissa? Te ette vaan tiedä!
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
M$:n pulma; opetellako tekemään softaa vai rautaa.. vai luovuuttaako ja jättää niille, jotka jo osaavat.
http://www.tivi.fi/Kaikki_uutiset/microsoftin-surface-koneissa-suuria-ongelmia-6668448?utm_source=Tivi_Uutiskirje&utm_medium=email&utm_campaign=Tivi_Uutiskirje
Oijoi!
Eipä taida se avoin lähdekoodikaan auttaa: http://aijaa.com/jxhN8B
Eipä tuossa jutussa selviä suljettu koodikaan ilman kolhuja, taitaa vaan olla hankalampi löytää sieltä niitä kekkalointeja.
No pääseepähän "värilaseja" käyttävä riekkumaan, toivottavasti se antaa tyydytystä.
Tubutinpoikien ei pidä tuudittautua liialliseen turvallisuuden tunteeseen:
http://bot.fi/1tsw 10.12.2014 klo 06:32
"Takaovi on Kasperskyn mukaan erittäin salamyhkäinen. Sitä ei voi löytää
normaaleilla netstat-komennoilla. Se voi lisäksi uinua tietokoneella toimettomana
jopa vuosia, kunnes hyökkääjät aktivoivat sen ”taikanumeroilla”, tutkijat kertovat. "
"Yhtiöiden mukaan Turla on toiminut yli neljä vuotta."
Eikä tuosta löydöstä ole vieläkään kuin reilut 2 vuotta! Kuka tietää nytkään,
montako muuta haittaohjelmaa tai troijalaista on nytkin linukseissa?
Te ette vaan tiedä!