Äiti pakottaa

Pakotettu

Mitä teen kun äiti pakottaa harrastamaan yhtä liikunta lajia mitä en vain halua, ja sanoo että olen lopettanut "urheilun" vaikka olen harrastanut enemmän toista lajia sen sijasta, toimiiko äitini oikein?

8

636

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Urheilevako

      Liikkumisen pitäis olla ensisijasesti kivaa. Ja miksi ihmeessä hän ajattelee että olet lopettanut urheilun jos sinulla on kuitenkin harrastuksena jokin toinen laji? Miksihän äitisi haluaa sinun harrastavan juuri tiettyä lajia?

      Ymmärrän vanhempien patistelun tiettyyn pisteeseen asti, jos miettii että nykyään monet nuoret ei harrasta liikuntaa ollenkaan, niin on hyvä että vanhemmat puuttuu siihen, mutta jos joka tapauksessa olet liikuntaa harrastava ja olet löytänyt lempilajisi, miksi äitisi ei voi sitä hyväksyä? Entä mitä mieltä isäsi on?

    • Pakotettu

      Isä makaa vaan sohvalla ja juo kaljaa. Sille on ihan sama.

    • Oikeaaloittaja

      Minulla ei ole isää. En ole kirjoittanut äsköistä.

    • Oikeapakotettu

      Mistä arvasit?

    • Blyattt

      Eräs ratkaisu on että otat asian puheeksi ja jos ei puhumine auta nii siite alat huutaakiroopärrää äitis naaman eessä mieluite sillai että sillä menee tunteisii ja sortuu täysin. Mutta varmin ratkasu on vaan lähteä vaikka kylille ku pitäis harrastaa lähtee.

    • Oikeapakotettu

      Ennen vai jälkeen seksin?

    • Blyattt

      No minä pystyn lähtemään yleensä vasta seksin jälkeen.

    • pakotettumyos

      Ei se kyllä ole oikein, että pakottaa... mut pakotettiin partioon, mutta sain vuoden loppuun lopettaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      1379
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      324
      1183
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1003
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      318
      977
    5. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      131
      810
    6. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      801
    7. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      50
      771
    8. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      194
      698
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      615
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      556
    Aihe