Ärsyttää ihmiset, jotka matkustavat useasti ulkomailla. Mikä helvetti teitä vaivaa? Itse en ole käynyt Ahvenanmaata, Helsinkiä ja Joensuuta pidempänä enkä aiokaan.
Vastaukset 4
- Lyhyt_kommentti
EVVK
- Tietäjä-äijä
Kukin tyylillään. Minua ärsyttää ne ihmiset, jotka ei koskaan vaivaudu omia nurkkakuntia pidemmälle, mutta ovat kuitenkin tietävinään kaikesta kaiken ja varsinkin siitä, miten asiat ovat muualla maailmassa.
- Ipanemabeach
Miksi sitten pyörit matkailusivuilla? Salainen kaukokaipuu kenties?
Terveiset Riosta😎
Olavi - rohkeastivaanmatkalle
Kannattaisi varmaan kokeilla matkustamista! Minäkään en ole mikään pakettimatkaaja, enkä välitä mistään tavismatkoista, mutta kiva on kuitenkin omaan tahtiin maailmalla matkata. Ei ole edes kovin vaikeaa ja todella edullista matkustaa kauemmaksikin, lentäminen on historiallisen halpaa. Alle 300€ pääsee halpisyhtiöillä Aasiaan meno/paluu, elämä ei paljoa maksa jos ostaa ruokaa kansankuppiloista. Asuminen halpaa, että voi olla pidempäänkin reissussa. Ja kulkeminen on halpaa, menee bussilla tai junalla. Rohkeammat voi ottaa polkupyörän alleen ja mennä sillä.
Aloittele vaikka varovasti matkailua, mopolla Lappiin tai Jäämerelle, niin mekin tehtiin pojan kanssa. Huikee reissu! Ja taskurahalla, bensaa muutama litra ja alla kiinalainen halpismopo. Paljon nähtiin ja paljon tietty jäi näkemättä.
Matkailuun jää kyllä helposti koukkuun, kun vauhtiin pääsee. Vaan väliäkös sen, maita maailmassa riittää kierrellä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851273
- 1021023
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7586Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44522Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520