hcr kupla puhkeaa

hcrnyhtäärahat

Milloin Holiday Club Villas kupla puhkeaa? Villas pakettia myydään tulevaisuuden tuotto-odotuksilla. HCR koneisto vuokraa nyt maximillaan villas osakkeita ja nippanappa villas omistajat jää plussalle, eli saavat vastikkeensa vuokralaiselta. Samaanaikaan rakennetaan ja valmistuu uusia villas asuntoja...tarjonta kasvaa. HCR myy niitä ja käärii rahat taskuun. Kenen osakkeet jäävät vuokraamatta tai vuokrataan alehintaan? Voisiko olla vanhoja jo rakennettuja villas huoneistoja? Nyt hcr myynti keskittyy uusiin kohteisiin ja myös vuokraa ensisijaisesti juuri näitä uusia jotta käyttöaste kohteessa on hyvä ja se taas tietää hyvää myyntiä.. Itse välttäisin kuin ruttoa kaikkia Saimaan Villas osakkeita...siellä meinaan on niin paljon kaavoittamatonta maata että se kohde tullaan rakentamaan ja lypsämään loppuun hcr taholta ja häviäjä on villas omistaja ja oikeastaan kaikki viikko-omistajat.

2

484

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mukavaperintö

      HCR kuplaa puhalletaan suuremmaksi ja suuremmaksi, koska poksahtaa? Kupla sisältää lupauksia suurista vuokratuotoista ja sen tähden lupas ettei tulevaisuudessa enään mitään kuluja omistuksesta koska vuokralaiset maksavat vastikkeet. Ja sitten tärkein unelman, että pääsee eroon koko systeemistä lopullisesti ja mahdollisesti hyvään hintaan. Tämä unelmakuplanne poksahtaa käsiinne ja todellisuus jää käsiinne...kallis painajainen, jokavuotinen kuudenviikon vastike. Se on reaalihintaisesti sitten tulevaisuudessa 2000 euroa vuodessa.

      • Osake

        Käytännössä HCR:llä ei ole mitään riskiä tässä bisneksessä. 65k€ 50 neliön kämpän 1/6 osasta. Mökille tulee Hintaa vajaat 400k€. Vuokratuotot ei kata pääoman kuoletuksia ja korkoja. Puhumattakaan niiden lisäksi yhtiövastikeista ja veroista. Eli villaksen omistaja maksaa osakkeen, rahoittaa toiminnan, maksaa korot, kantaa vastuun. Mutta voitot käärii HCR:ä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1063
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      21
      1020
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      811
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      725
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe