Joku urpo yritti saada 8000e

voinäitäpöljiä

Lomaosakkeesta noitahan saa huutokapoista 400-2000e kpl.

Luuletteko tosiaan että joku maksaa teille koko pääoman takaisin. Osakkeen arvo putoaa välittömästi 90%kun marssit 50e:n lahjakortin kanssa ulos. Kukaan ei osta osakettasi ikinä.

2

274

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sesoi

      Suoraa puhetta, mutta pääsääntöisesti totta. Mutta kun itse on maksanut esim HCR kaupassa n. 20.000 euroa osakkeesta se 8000 tuntuu kohtuullisen edulliselta ja hyvältä tarjoukselta. Miksei puhelin soi?

    • papatietää

      Ostajat eivät oikein ymmärrä mitä ovat ostaneet, siis mistä se ostettu hinta koostuu. En puutu osakkeen käyttämiseen, käytän sitä itsekin, vaan omistettavaan osakkeeseen ,mutta ostajien pitäisi ymmärtää muutamia asioita. Kun lähdet realisoimaan osakettasi, se mitä myyt on vain se osake joka on pisteytetty. Et ole myymässä RCI pisteitä, et HCR:n sinulle antamia etuja. Siis HCR hotellialennukset, HCR lisäviikot, HCR jälleenmyynti eivät siirry uudelle omistajalle. Sinä ostaessasi olet siis itsellesi maksanut nämä alennukset kauppahinnassa. Olet maksanut siis itse osakkeessa sen ylihinnan jossa alennuksent. Jopa yhtiövastikkeissa on maksetut summat annetuista HCR alennuksista. Omistajat siis maksavat itselleen alennuksia. Promille tietää tämän. Ettuudet EI siirry seuraavalle omistajalle. SIKSI turha pyytää mitään HCR hintoja jälleenmyynnissä tori.fi tai suomenlomaviikot yms palstoilta. Peilaa mieluummin kiinteistön arvoa. Mitä tällainen loma asunto maksaa todellisuudessa ja jaa se 52:lla viikolla. Mene oikotielle ja katso myytäviä vastaavia lomaasuntoja/asuntoja. Paritalo Vuokatissa, mitä maksaa?. Mökki Saariselällä, mitä maksaa?. Asunto Lapinniemessä. Esim. Lapinniemessä osakkeiden realihinta isoissa asunnoissa voi olla 400-500. 000, joten 1xviikko max 10 000 euroa. Uskon että se on maximi. Älä hinnoittele myymääsi tuotteeseen sellaisia asioita jotka eivät sinne kuulu, eli maksamiasi HCR etuuksia. Toisekseen jälleenmyynnissä et ole myymässä RCI pisteitä. Niitä EI voi myydä eteenpäin ja ei siirry uudelle omistajalle. Uuden omistajan täytyy MAKSAA esim HCR tuhansia euroja, tai toiselle toimijalle, jotta se viikko pisteytetään. Tätä ei monikaan myyjä tiedä. Itse en kuulu pistejärjestelmään ja en tule koskaan kuulumaan. Erotkaa tekin ja liittäkää pisteenne viikkosysteemiin. Pistesysteemi on myyjien katala luomus myyntitulojen maximoimiseksi ja pistejäsenten sitomiseki automaattisiksi lypsylehmiksi. Pappa tietää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      355
      1438
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      860
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      71
      827
    4. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      793
    5. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      775
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      769
    7. 57
      702
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      66
      679
    9. Mitä töitä kaivattusi on tehnyt?

      😅
      Ikävä
      59
      675
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      60
      659
    Aihe