Naapuri soitellut jo monta päivää kurjuudestaan.
Ei ole pystynyt moneen päivään nukkumaan ja syömään kovan viinanjuontista jälkeen.
Eikä ole pysynyt maanittelemaan ketään viinakauppaan, kun kaikki tuntevat pummin tavat.
Poika oli säälistä kiikuttanut keissin keskikaljaa, mutta sehän ei rappiojuoppoa auta pätkän vertaa.
Juopon ainoa johtopäätös tilanteestaan oli; "kun vain nyt saisi jostain terävää viinaa."
Ei ole oppinut yhtään mitään ja hauta alkaa olemaan aika lähellä.
Esimerkki pitkälle rappioituneesta alkoholistista
11
315
Vastaukset
- Asdfh3257
Gaggakin valuu housuun.
Jännää '1.kalle' että kuitenkin vastailet naapurin puheluihin ja nyt niistä kirjoitat vielä nettiin,,, :)
Kovin tarkasti seuraat naapurisi vointia olisiko nyt niin ettei oma elämäsikään ole ihan kohdallaan?
Ihmiset jotka nauttivat toisten kurjuudesta ja ongelmista ovat jopa alempana kuin pahin rapajuoppo joka ojassa räpiköi. Tzorry vaan olen oikeassa kuten tavallista kaikki tietää sen vaikka inttäisi vastaan,,,
Trollihan olet '1.kalle' ja stoorisi on feikki mutta silti ihmetyttää että ihan tarkoituksella keksit tuollaisia stooreja,,, Olet todella surullinen tapaus,,,
Niin palasin Suomeen ja loma jatkuu vielä vähän aikaa,,, don't ask,,,- Kansalainen40v
Aloittajan tarina kuulostaa hyvin tutulle tapaukselle. Moni suomalainen tuntee vastaavan alkoholisoituneen naapurin, työkaverin tai sukulaisen. Tarina muistutti paljon erästä edesmennyttä tuttavaa, joka soitti kaikki kontaktit läpi laskuhumalassa.
Herää kysymys miksi Tissua häiritsee alkoholin negatiiviset puolet ja eikö hän muka tunne vastaavia juoppoja. Omituista. Kansalainen40v kirjoitti:
Aloittajan tarina kuulostaa hyvin tutulle tapaukselle. Moni suomalainen tuntee vastaavan alkoholisoituneen naapurin, työkaverin tai sukulaisen. Tarina muistutti paljon erästä edesmennyttä tuttavaa, joka soitti kaikki kontaktit läpi laskuhumalassa.
Herää kysymys miksi Tissua häiritsee alkoholin negatiiviset puolet ja eikö hän muka tunne vastaavia juoppoja. Omituista.Teitä vahingoniloisia taitaa olla täällä enemmänkin jotka kyttäätte naapureitanne,,,
Entisenä tukihenkilönä näen vähän laajemmin ja minulla lievästi suututtaa että jotkut pitävät näitä surullisia tapauksia hupinaan,,, Pitäisikö selittää tarkemmin no jaa eiköhän pointti mennyt perille,,,
Minun mielestä aloittajan juttu oli skeidaa,,, hänen hupiaan,,,- 1.kalle
Idiotismillesi en voi mitään.
Aloistusviestissäni ei ole mitään keksittyä - zxzxzxzzz
EX-TISSU112 todella on idiootti...
- Tottaturiset
Rentouttavana saunakaljana ja elämään olennaisesti kuuluvana eliksiirinä markkinoitu alkoholi vie suurkuluttajalta järjen, rahat ja terveyden...kaiken.
Lopulta suurkuluttaja huomaa jääneensä koukkuun, sillä arki ahdistaa , krapula vaivaa, vuokra maksamatta, tavarat myyty,rahat on ryypätty ja läheiset jättäneet, mutta alkoholia täytyy saada, että pääsee tolpilleen jaksaakseen hakea uuden lastin alkoholia marketista.
Suurkuluttaja alkoholisoituu hiljaa, mutta varmasti pyristelemään kuin narkomaani sienimetsään.- HOLISTI1
Mullakin se lähti saunakaljasta ja ajastaan se rentoutuminen muuttui normaaliksi olotilaksi. Paitsi maanatai aamuna odoteltiin otsa tuskanhiestä kiiltäen että kello tulisi 8:45, jotta voisi lähteä kävelemään lähi-markettiin hakemaan laatikollisen tai rahatilanteesta riippuen useamman rentouttavaa "saunakaljaa". Nykyään olen lopettanut kokonaan alkomahoolin käytön, pysyvästi.
- Anonymous_Analholic
Olen anaaliholisti, olen sontinut palstalla jo 3 vuotta.
Puohitiellä on pihalla juopottelu jo hiipunut. Liekkö on juoppojen kunto pettänyt vai eikö muka kelit kelpaa. Tietyissä slummeissa näkee kun samat ukot ja akat jaksaa joka päivä heti aamusta kokoontua ryyppäämään ostarille. Noin 10vuotta oon nähnyt ne samat tyypit samoissa hommissa kesät talvet,osa kulkee jo pyörätuolillakin ostarille. Vielä on puohitien juopoilla pitkä matka edessä mikäli tahtoo olla yhtä sinnikkäitä juoppoja. Sontakin niillä joilla on housuissa ja kuset. Kerran kun ohikulkiessa pysähdyin samaan rinkiin mestareiden oppiin niin yks nousi ylös että joo täytyy mennä kuselle niin sanoin sille että sulla valuu jo kusi lahkeesta. Tyyppi ei ollut moksiskaan,totesi vain että noh eihän sitä sitten tarvikkaan mennä kuselle ja istui alas
- raitiskalle
Loppuvaiheessa degeneroitunut, aivonsa ja sisäelimensä liuottanut Korsakoffin syndroomaa poteva alkoholisti on vaipoissa ruokittava vihannes, jolta jalat on amputoitu , mutta törkyturvassa säteilee yhä typerän irvokas hampaaton virne, kun hän satuilee sairaita perverssejä tarinoitaan ja syö omaa ulostettaan , jos hoitajan katse ja lepositeet antavat myöten.
Useimmat toki kasvavat horsmaa ennen vihannesvaihetta, koska tehokkaana liuottimena jatkuvasti suonissa virtaava alkoholi surkastaa aivot, sisä- ja sukuelimet.
Alkoholi on oiva aine desinfiointiin ja rasvatahrojen poistoon....mutta myös roskaväen hävittämiseen, koska rasvaiset aivokudokset liukenevat tehokkaasti alkoholia sisältävän veren kiertäessä juopon pienessä pääkopassa. Tyhmimmät rotat populaatiosta ryyppäävät itsensä hengiltä aikaisin, muuhun heistä ei olisikaan ollut. Tänäkin viikonloppuna moni sontaseppo ja bentsopena istuu sontaluukussaan romujensa keskellä kynttilän valossa miettien miten onnistui mokaamaan ainoan elämänsä....lääkkeetkin loppuneet ja viimeiset tölkit väljähtyvät lämpimässä jääkaapissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37551Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477