Tämä on kamalaa!

Voi voi voi, nyt on mahdollista, että menetämme hauskan koomikon, kun Yle Helsinki kertoi juuri, että Teemu Laajasalo tulee olemaan erittäin todennäköisesti Helsingin hiippakuunnan seuraava piispa. NYYYH!
6324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä Helsingissä koomikoita piisaa. Kaikkihan siellä ovat koomikoita. Hauskuudesta en ole niinkään varma.

1Äänestä
  • Aloittaja

    Koomikoilla on tärkeä yhteiskunnallinen tehtävä. Tämä ei liene epäselvää kenelläkään. Ajattele nyt Fingerporia ja Pertti Jarlaa. Hän tekee tärkeää työtä ja aivan vakavissaan. Eikä asu Helsingissä enää, vaan Porvoossa.

    Äänestä

Eero Huovinen oli piispa ja Ihminen isolla iillä. Häntä ikävä.

Äänestä
  • Aloittaja

    Niin oli, mutta uskon, että Laajasalosta tulee myös hyvä piispa. Onhan hänkin teologian tohtori ja harvinaisen fiksu kaveri. Minulla tosin ei ole kirkon jäsenkorttia, mutta pappeja on suvussani aina ollut.

    Äänestä

Hesarissa on tänä aamuna Karlssonin piirros jossa kaksi pappia: Se koomikko Laajasalo valittiin sitten piispaksi. Mitenköhän pelle pystyy hoitamaan tärkeää virkaa? Toinen roikottaa lehteä, jossa etusivulla Trump ja vastaa: sanopa muuta

1Äänestä
  • Aloittaja

    Karlsson on minusta Kari Suomalaisen veroinen pilapiirtäjä. Hän oli aiemmin taloussivuilla, mutta siirtyi Karin tilalle ja taloussivujen pilapiirrokset lopetettiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teozonen kirjoitti:

Voi voi voi, nyt on mahdollista, että menetämme hauskan koomikon, kun Yle Helsinki kertoi juuri, että Teemu Laajasalo tulee olemaan erittäin todennäköisesti Helsingin hiippakuunnan seuraava piispa. NYYYH!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu