Tämä on kamalaa!

teozonen

Voi voi voi, nyt on mahdollista, että menetämme hauskan koomikon, kun Yle Helsinki kertoi juuri, että Teemu Laajasalo tulee olemaan erittäin todennäköisesti Helsingin hiippakuunnan seuraava piispa. NYYYH!

6

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hehehehee

      Kyllä Helsingissä koomikoita piisaa. Kaikkihan siellä ovat koomikoita. Hauskuudesta en ole niinkään varma.

      • Koomikoilla on tärkeä yhteiskunnallinen tehtävä. Tämä ei liene epäselvää kenelläkään. Ajattele nyt Fingerporia ja Pertti Jarlaa. Hän tekee tärkeää työtä ja aivan vakavissaan. Eikä asu Helsingissä enää, vaan Porvoossa.


    • Eero Huovinen oli piispa ja Ihminen isolla iillä. Häntä ikävä.

      • Niin oli, mutta uskon, että Laajasalosta tulee myös hyvä piispa. Onhan hänkin teologian tohtori ja harvinaisen fiksu kaveri. Minulla tosin ei ole kirkon jäsenkorttia, mutta pappeja on suvussani aina ollut.


    • Yks.nokkeluus

      Hesarissa on tänä aamuna Karlssonin piirros jossa kaksi pappia: Se koomikko Laajasalo valittiin sitten piispaksi. Mitenköhän pelle pystyy hoitamaan tärkeää virkaa? Toinen roikottaa lehteä, jossa etusivulla Trump ja vastaa: sanopa muuta

      • Karlsson on minusta Kari Suomalaisen veroinen pilapiirtäjä. Hän oli aiemmin taloussivuilla, mutta siirtyi Karin tilalle ja taloussivujen pilapiirrokset lopetettiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      123
      1205
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      894
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      87
      767
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      19
      736
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      692
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      626
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      593
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      115
      511
    Aihe