Tämä on kamalaa!

Voi voi voi, nyt on mahdollista, että menetämme hauskan koomikon, kun Yle Helsinki kertoi juuri, että Teemu Laajasalo tulee olemaan erittäin todennäköisesti Helsingin hiippakuunnan seuraava piispa. NYYYH!

6

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hehehehee

      Kyllä Helsingissä koomikoita piisaa. Kaikkihan siellä ovat koomikoita. Hauskuudesta en ole niinkään varma.

      • Koomikoilla on tärkeä yhteiskunnallinen tehtävä. Tämä ei liene epäselvää kenelläkään. Ajattele nyt Fingerporia ja Pertti Jarlaa. Hän tekee tärkeää työtä ja aivan vakavissaan. Eikä asu Helsingissä enää, vaan Porvoossa.


    • Eero Huovinen oli piispa ja Ihminen isolla iillä. Häntä ikävä.

      • Niin oli, mutta uskon, että Laajasalosta tulee myös hyvä piispa. Onhan hänkin teologian tohtori ja harvinaisen fiksu kaveri. Minulla tosin ei ole kirkon jäsenkorttia, mutta pappeja on suvussani aina ollut.


    • Yks.nokkeluus

      Hesarissa on tänä aamuna Karlssonin piirros jossa kaksi pappia: Se koomikko Laajasalo valittiin sitten piispaksi. Mitenköhän pelle pystyy hoitamaan tärkeää virkaa? Toinen roikottaa lehteä, jossa etusivulla Trump ja vastaa: sanopa muuta

      • Karlsson on minusta Kari Suomalaisen veroinen pilapiirtäjä. Hän oli aiemmin taloussivuilla, mutta siirtyi Karin tilalle ja taloussivujen pilapiirrokset lopetettiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      151
      1883
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1786
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      39
      1614
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      196
      1218
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      94
      1215
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      85
      1178
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      358
      1024
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      879
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      831
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      826
    Aihe