Oon 11 v ja mul alko jotai viikko sitte vuotaa mun pimpasta verta vähän ja se vähän sillee tuntu vatsas. Mä en todellakaa tiiä mitä se on mut mua pelottaa kertoo siit iskälle (äiti ei tuu kuukauteen kotiin ulkomailta) ku voin joutuu vaik sairaalaan jos se on jotai vakavaa. Mut voiks joku kertoo ku en oo varma et onks se normaalii vai vakavaa. Mä laitoin vaa mun housuihin iha sikana vessapaperii ni se veri ei menis housuihin mut mä oon nytki iha paniikis. Mä en vaa haluis sanoo iskälle ku se on aina humalassa ja mul ei oo siskoi tai veljii... pitäiskö mun sanoo terkalle:( AUTTAKAA!
Apua mitä tää on?
5
434
Vastaukset
- emtjokulol
Sulla on kuukautiset. Täysin normaalia naisilla/tytöillä. En tiedä asiasta paljoa mutta voit etsiä netistä lisää tietoa liittyen niihin. Ja kyllä sun iskälle kannattaa kertoa.
- Tukijoukkosi
Ei hätää. Kuukautisesi alkoivat. Lisää murrosiästä: tukijoukkosi.blogspot.fi sivun yläpalkista löydät myös MLL Nuortennetin sekä Väestöliiton nuorten sivuston, joissa on faktatietoa murrosiästä.
- Epätoivoinenvuotavakasa
Kiitti te jotka vastasitte ja mä kerroin iskälle ja katoi netistä ni nyt tiiän jo enemmän:)
- Anonyymi
No hyvä jos isä on kuitenkin asiallisesti katsonut netistä. - Jos on tuollainen tilanne kotona eikä olisi oikein varma isän suhtautumisesta, niin voisi olla varmempaa, turvallisempaa kysyä siltä terkalta.
- Menkat
Sul on vaan menkat et ei hätää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja9014114Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va165820Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545541SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1365342Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005109Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2873682"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873591Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13497Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan183463Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1103088