Apua mitä tää on?

Epätoivoinenvuotavakasa

Oon 11 v ja mul alko jotai viikko sitte vuotaa mun pimpasta verta vähän ja se vähän sillee tuntu vatsas. Mä en todellakaa tiiä mitä se on mut mua pelottaa kertoo siit iskälle (äiti ei tuu kuukauteen kotiin ulkomailta) ku voin joutuu vaik sairaalaan jos se on jotai vakavaa. Mut voiks joku kertoo ku en oo varma et onks se normaalii vai vakavaa. Mä laitoin vaa mun housuihin iha sikana vessapaperii ni se veri ei menis housuihin mut mä oon nytki iha paniikis. Mä en vaa haluis sanoo iskälle ku se on aina humalassa ja mul ei oo siskoi tai veljii... pitäiskö mun sanoo terkalle:( AUTTAKAA!

5

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emtjokulol

      Sulla on kuukautiset. Täysin normaalia naisilla/tytöillä. En tiedä asiasta paljoa mutta voit etsiä netistä lisää tietoa liittyen niihin. Ja kyllä sun iskälle kannattaa kertoa.

    • Tukijoukkosi

      Ei hätää. Kuukautisesi alkoivat. Lisää murrosiästä: tukijoukkosi.blogspot.fi sivun yläpalkista löydät myös MLL Nuortennetin sekä Väestöliiton nuorten sivuston, joissa on faktatietoa murrosiästä.

    • Epätoivoinenvuotavakasa

      Kiitti te jotka vastasitte ja mä kerroin iskälle ja katoi netistä ni nyt tiiän jo enemmän:)

      • Anonyymi

        No hyvä jos isä on kuitenkin asiallisesti katsonut netistä. - Jos on tuollainen tilanne kotona eikä olisi oikein varma isän suhtautumisesta, niin voisi olla varmempaa, turvallisempaa kysyä siltä terkalta.


    • Menkat

      Sul on vaan menkat et ei hätää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5187
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4066
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2179
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1907
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1795
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1444
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1250
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1046
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      980
    Aihe