Oon 11 v ja mul alko jotai viikko sitte vuotaa mun pimpasta verta vähän ja se vähän sillee tuntu vatsas. Mä en todellakaa tiiä mitä se on mut mua pelottaa kertoo siit iskälle (äiti ei tuu kuukauteen kotiin ulkomailta) ku voin joutuu vaik sairaalaan jos se on jotai vakavaa. Mut voiks joku kertoo ku en oo varma et onks se normaalii vai vakavaa. Mä laitoin vaa mun housuihin iha sikana vessapaperii ni se veri ei menis housuihin mut mä oon nytki iha paniikis. Mä en vaa haluis sanoo iskälle ku se on aina humalassa ja mul ei oo siskoi tai veljii... pitäiskö mun sanoo terkalle:( AUTTAKAA!
Apua mitä tää on?
5
441
Vastaukset
- emtjokulol
Sulla on kuukautiset. Täysin normaalia naisilla/tytöillä. En tiedä asiasta paljoa mutta voit etsiä netistä lisää tietoa liittyen niihin. Ja kyllä sun iskälle kannattaa kertoa.
- Tukijoukkosi
Ei hätää. Kuukautisesi alkoivat. Lisää murrosiästä: tukijoukkosi.blogspot.fi sivun yläpalkista löydät myös MLL Nuortennetin sekä Väestöliiton nuorten sivuston, joissa on faktatietoa murrosiästä.
- Epätoivoinenvuotavakasa
Kiitti te jotka vastasitte ja mä kerroin iskälle ja katoi netistä ni nyt tiiän jo enemmän:)
- Anonyymi
No hyvä jos isä on kuitenkin asiallisesti katsonut netistä. - Jos on tuollainen tilanne kotona eikä olisi oikein varma isän suhtautumisesta, niin voisi olla varmempaa, turvallisempaa kysyä siltä terkalta.
- Menkat
Sul on vaan menkat et ei hätää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512432- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per55979- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731