Falcilla uusi panssari auto.Työntekijöille uudet farmari lagunat alle.
autot
grergious
82234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Myös toimihenkilöiden autot tullaan jatkossa panssaroimaan. Tämä on Securicorin vaatimus. Uudistus tapahtunee samoihin aikoihin, kun keltaiset haalarit tulevat käyttöön.
Tarkennuksena "Tikkikellon" tietoihin.
Toimihenkilöiden autoihin laitetaan panssaroinnin lisäksi myös säteilysuojat ja suodattimet, koska keltaisten haalarien myötä Securicor myy säteilyonnettomuuksien jälkiraivaustöitä jossa reservinä toimii juuri Falckn toimihenkilöt.
Eihän nyt voi todellakaan olla totta, että Falck ottaisi keltaiset haalarit käyttöön? Siis ihan piiriin, myymälöihin yms.?
Nuo pikku paskiaisethan vaan nauraa vielä enemmän, kun keltaisessa haalarissa oleva vartija tulee paikalle... Menee kyllä uskottavuus täysin!
totta on. Mutta uskottavuutta saat suorittamalla ammattitutkinnon, jolloin selkääsi lätkäistään ISO A !! Mutta sehän olikin jo kaikilla tiedossa.......
Kyllä muutama teistä magliten kantajista sietääkin saada vähän naureskelua osakseen. Muiltakin kuin "pikku paskiaisilta".
Kokoo ittes, mies.
Kyllä sellaset kelta-tummansiniset kävelevät Ruotsinliput on sitte hilpee ja samalla katu- uskottava näky. Vaihdetaan tummansinisen takin alla oleva vaaleansininen kauluspaita (myymäläpuoli) kirkkaan keltaiseen... Väriähän tähä muuten niin tapahtumattomaan toimenkuvaan tarvitaan... Tämä saadaan ko halutaan kaikkien maiden Securicorille yhtenäiset asut, yhtä kamalat... Mitä seuraavaksi?
Joopajoo. Mahtaako tuo keltaiset haalarit olla nyt ihan tosi juttu? Vahvasti epäilisin tuotakin asiaa. panssaroidut autot ja säteily... ei helevetti, aika paksuu stoorii
Se on Falck