Yksin New Yorkiin?

manhattana

Uskaltaako naisihminen lähteä? sinne mieli halajais, mutta ei ole matkaseuraa.

8

774

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mimmimatkalle

      Hei täällä olisi 60v nainen joka olisi valmis matkaseuraksi.Olisi kiva kuulla sinusta enemmän .

    • Käynyt

      Uskaltaa. New York on turvallinen kaupunki. Enemmän kyse on siitä, pitääkö yksin reissaamisesta.

      Yksin matkustavalle NY:ssa kannattaa käyttää hyväksi viimehetken Broad Way tarjoukset. Trafalgar Square'lla sijaitsevasta lippupisteestä saa lippuja jopa puoleen hintaan, mutta vitsinä on, että ne ovat pääsääntöisesti yksittäisiä paikkoja. Ei kahta vierekkäistä.

      • Moukkarir

        Mä en ymmärrrä miks pitää aina olla tyrkyttämässä jotain broad way lippuja jos joku on menossa nykiin.
        Ei kaikki ole automaattisesti kiinnostunut jostain typeristä esityksistä.
        Monet käyvät niissä vain että pääsevät kehumaan ja luulevat että se on hienoa.
        Ennemmin kävelen ja ihastelen arkkitehtuuria.
        Saa broadwaystakin tykätä, mutta tyrkyttää ei tarvi. Tai olettaa automaattisesti siitä jokaisen tykkäävän.
        Tulee mieleen uskonnon tyrkytys. Tykkää tai ole moukka.


      • Käynyt
        Moukkarir kirjoitti:

        Mä en ymmärrrä miks pitää aina olla tyrkyttämässä jotain broad way lippuja jos joku on menossa nykiin.
        Ei kaikki ole automaattisesti kiinnostunut jostain typeristä esityksistä.
        Monet käyvät niissä vain että pääsevät kehumaan ja luulevat että se on hienoa.
        Ennemmin kävelen ja ihastelen arkkitehtuuria.
        Saa broadwaystakin tykätä, mutta tyrkyttää ei tarvi. Tai olettaa automaattisesti siitä jokaisen tykkäävän.
        Tulee mieleen uskonnon tyrkytys. Tykkää tai ole moukka.

        En ole mikään suuri musiikin ystävä, mutta silti sekä käynti musikaalissa että jazz-klubilla säväytti. Molemmissa näki sen, kuinka paljon hyviä muusikoita ja tanssijoita kilpailee esiintymismahdollisuuksista New Yorkissa. Kannattaa hiukan avata makaronia.


    • LH400

      Täällä myös toinen jota Broadway esitykset eivät ole kiinnostaneet vaikka New Yorkissa olen käynyt 9-10 kertaa. Alkuperäiseen kysymykseen vastaan että New York ja Manhattan on turvallinen, myös yksin matkaavalle naiselle.

      • southBrooklyn

        Aika rohkeasti sanottu että New York on turvallinen. NewYorkissa on useita sellaisia alueita missä ei ole turvallista, niin naisille kuin miehillekkään jos sattuu omistaan valkoisen ihovärin.


    • Käynyt
    • kokemustenvalinta

      Et tarvitse matkaseura New Yorkiin matkatessasi!
      Onko tarkoituksesi kiertää New Yorkin osavaltiota, siellä kun on paljon erilaista nähtävää ja koettavaa vai jäädä koko vierailusi ajaksi Mahattanille?

      Manhattan on varsinainen aarre-arkku; jokaiselle jotain! Maailman parhaat taidemuseot, musiikkielämykset, kulinääriset kokemukset ja shoppailu Ja kaikkea siltä väliltä. Kaikkeen noista voi täydellisen hyvin ja turvallisesti osallistua yksin!

      Kuka haluaisi tulla koluamaan vaarallisia slummeja New Yorkiin tai mihin tahaansa suurkaupunkiin? Onko se matkabudjetin tai -ajan parhaiten käyttöäkään kun niin paljon mielenkiintoisempaa ja turvallisempaa on tarjolla?!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8108
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3912
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1380
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      33
      1224
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1109
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      980
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe