Joo joo mies tämä Niinistö.
Turhautuneena yrittää osallistua politiikkaan.
Harrastaa yhä kokoomuksen suosimista vaikka
presidentti ei saisi kuulua puolueisiin.
Hyh hyh
Joo joo mies
19
212
Vastaukset
- TopiIkäAlpi
Jos nyt pressaa halutaan isolla P:llä niin Paavo Väyrynen
Niinistö on ollut kokoomuksen presidenttiehdokas ja tuntee ehkä sympatioita porvariutta kohtaan. Millä tavalla S.N. on osallistunut.?
Presidentti nimittää protokollan mukaisesti tehtävään esitetyn hallituksen tai yksittäisen ministerin. Ilmeisesti tässä tapauksessa on kysymys henkilöstä, joka itse on ilmoitttanut itsensä
mahdolliseksi pääministerikanditaatiksi. Ehdokkuus voisi pysähtyä laissa mainittuun käsitykseen puhdasmaineinen. Käsittääkseni Niinistö on tehäviensa tasolla.
- S.e.k
Niinistö on hyvä pressa ei hötkyile eikä anna kaikista haastatteluja.
Pari Niinistö eduksi ja hyödyksi Suomelle ja suomalaisille, edustava ja näyttävä maamme 'keulakuva'.
Tietysti aina löytyy niitä jotka eivät hyväksy ja politiikka on yksi niistä jotka jakaa koko väestön omiin ryhmiinsä, siltikin kansan enemmistön valitsema ja oikein hyvä näin.
Olisi todella hyvä saada Niinistö toisellekin kaudelle, on ainakin näyttöä ja pohjaa.
Jos on erimieltä olisi oltava myös mielipide siitä kuka muu olisi ollut parempi, sitä ei taida kuitenkään löytyä, nohan minä arvasin.- erimielinen
Näyttäväkö? johan on mielipide. Nynny kuminaama kummityttönsä naija.
Tämähän on huumoria, ymmärtäkää! Joo, joo.
Palsta on tosikoiden täyttämä, on hyvä, että joku yrittää hiukan keventää elämäämme. Kiitokset hänelle.- Rehellisyyttä
Kyllä nyky pressa on aivan pätevä & sopiva tällaisen metsäläisen kansakunnan nokkamieheksi . Kaikki edelliset ovat olleet turhmpaa kamaa .
- Himmelsauge
Presidentin valinta Suomelle on jokakerta yhtä epätoivoista, muutamasta huonosta vähiten huono on tullut valituksi, tai toiseksivähiten huono 😕
- Joopa.joopa.joo
Artikkeli IL:ssä 18.8. antaa toisen mielikuvan.
Lehden mielestä on erikoista ja ainutlaatuista, että Niinistö on lähiaikoina tavannut kahden kesken niin Kiinan presidentti XI Jingpongin kuin Vladimir Putininkin, ja nyt on vuorossa Trump, jonka Niinistö tapaa työvierailulla elokuun lopulla Valkoisessa talossa. Yksikään toinen valtiomies maailmassa ei ole tähän päässyt.
"Turhautuneena yrittää osallistua politiikkaan". Sanoo aloittaja.
"- Himmelsauge
Mutta Trumpia ei lasketa ansioksi koska on hullu, Putin lapsellinen macho man, Xl Jingpongin vain voi laskea ansioksi koska pystyy hallitsemaan isoa maata jossa talous pilvissä, on nero tai hullu.. 🤔
- Joopa.joopa.joo
Himmelsauge kirjoitti:
Mutta Trumpia ei lasketa ansioksi koska on hullu, Putin lapsellinen macho man, Xl Jingpongin vain voi laskea ansioksi koska pystyy hallitsemaan isoa maata jossa talous pilvissä, on nero tai hullu.. 🤔
Minusta Niinistö Suomen presidenttinä kohtaa kohteliaasti ja arvostaen toisen maan päämiehet. Hän on ainoa valtion päämies, joka on nämä kolme tavannut lyhyen ajan sisällä.
Jos he ovat hulluja lapsellisia machoja neroja ym. niin se ei ole Niinistön eikä Suomen murhe.
Outoa, että kansalaiset haluavat vähätellä asiaa. - Himmelsauge
Joopa.joopa.joo kirjoitti:
Minusta Niinistö Suomen presidenttinä kohtaa kohteliaasti ja arvostaen toisen maan päämiehet. Hän on ainoa valtion päämies, joka on nämä kolme tavannut lyhyen ajan sisällä.
Jos he ovat hulluja lapsellisia machoja neroja ym. niin se ei ole Niinistön eikä Suomen murhe.
Outoa, että kansalaiset haluavat vähätellä asiaa.Mitä olen lehdistä lukenut niin jatkuvsti puhutaan miten hullu on Trump ja miten naurettava on Putin. Ainoa jota ei ole vähätelty on Jingpongin.
Outoa että kansalaiset, lehdistö, vähättelevät kyseisiä johtajia?
- stoppia
Niinistöt ovat edustava presidenttipari. Lisäksi Sauli on aina hillinnyt turhaa rahanmenoa.
Nytkin ei ottanut palkankorotustaan vastaan, se on reilua, toisin kuin nuo johtajat, jotka yrittävät "hyvä veli verkoston " kautta viekkaudella saada rohmutuksi aina lisää! - Vasen.ja.oikea.käsi
Niinistö lahjoittaa yhden ulkomaisesta tehtävästään ansaitsemansa eläkkeen kokonaan hyväntekeväisyyteen.
- Himmelsauge
Montako "tehtävää"jää vielä. Ehkä liian paljon kun nuorikaan ei enää ole, minun ikäinen, 70 hän myös täyttää☺️
- Arvon.hekin.ansaitsevat
Suomalaisten alemmuudentunto näkyy mm. siinä, että meidän on mahdoton ihailla valtiomme edusmiehiä, kiittää menestyneitä, antaa arvoa teoille ja menestykselle.
Kateus on siinäkin niin vahva, että on halveksunta on voimakkain tunteemme.
Kansakoulussa laulettiin valheellista laulua "Arvon mekin ansaitsemme Suomen maassa suuressa". Ei se pidä paikkaansa. - pelleseon
Luotto meni,kun alkoi Nuolla Cenkkoa,Obaman jojoa Ukrainassa..
- Menetetty.tilaisuus
Mitä olisit suositellut mieluummin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5842269Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4081826Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H221650Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641428JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191226- 571154
- 1221144
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16898Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka13878Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66833