Ei hemmetti kun ottaa taas päähän... olisi ihanaa löytää rakas (omasta erosta on jo yli vuosi aikaa, ja toipumisprosessi alkaa olla valmis), mutta sitten iskee tajuntaan tosiasiat: mulla ei yksinkertaisesti ole mitenkään aikaa tai virtaa deittailla (oma aika olematonta), ja miten hitossa joku tähän mun arkeen edes haluaisi sotkeentua?! Ei kai nyt niin hulluja montaa voi löytyä...
Jos mietin osia toisinpäin, että olisin itse se, joka harkitsisi jonkun mun elämäntilanteessa olevan deittailua, niin olisi todnäk liikaa vaivaa, ellen TODELLA TODELLA syvästi rakastuisi. Varsinkaan, jos mulla ei olisi omia lapsia. Ja jos olisi omia lapsia, miettisin myös silloin että mikä kaaos siitä syntyy kun sun ja mun lapset, lapsia siellä, lapsia täällä!
Lapset on ihania, mut MITEN uusperheitä oikeasti voi syntyä?! Siinä täytyy oikeasti olla jo kyse tosirakkaudesta...
Kamalaa valitusta, tiedän. Tää koko Suomen seinä on vaan hyvä paikka jakaa ketutustaan. Kyllä vähän helpotti. Haapana sentään. >:(
T. Kahden energisen mukelon yh-äiti
Yh ja deittailu
2
180
Vastaukset
- LapsetonMies
Deittailu voisi olla myös sitä, että menette muksujen kanssa puistoon treffeile. Joo et saa ehkä haluamaasi määrää omaa aikaa siinä, mutta näet ainakin sen, mitä ehdokas tuumii lapsistasi ja miten hän tulee heidän kanssaan toimeen.
Eihän sinun tarvitse muksuille kertoa, että nyt äidin uusi poikaystävä tuli leikkimään teidän kanssanne. Voit esitellä miehen alkuun tuttavanasi tms.
Olen aikoinaan ollut itse vapaaehtoistyössä "varaisänä" ja aika usein se meni niin, että ne yh-äitien lapset alkoivat jossain vaiheessa itse "parittaa" minua ädeillensä. :D
Kyllä meitä sellaisiakin köriläitä on, joita kiinnostaa nimen omaan jakaa osa siitä arjesta, ei niinkään ne romanttiset pilvilinnat.- Yhyhyh
Niin kai se on vaan omassa päässä se ajatus (toive), että deittailuvaiheessa voisi tehdä kahden kesken asioita. Mulla on vaan taipumus stressaamiseen kun noi muksut vipeltää usein eri suuntiin, että vaikea siinä ois leikkipuistossa treffikumppaniin keskittyä! :D
Mut näillä mennään ja kyllä varmasti on ihmisiä keille ei ole ongelma jos lapset on mukana kuvioissa. Onhan sekin melko hyvä indikaattori suhteen tulevaisuudesta kun näkee heti miten toinen suhtautuu lapsiin. Koko pakettihan siinä otettava jos yksinhuoltajaan ihastuu. :)
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse153841SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2323776Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723384Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv331810Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575471659- 371600
- 321491
- 921433