No niih,nuori ja viaton turvapaikan tarvitsija/hakija päätti sitten purkaa stressiään. Kyllä meidän täytyy kaikki kylät täyttää näillä vaikeista ja turvattomista oloista tulevilla nuorilla miehillä. Turussakin yksi traumatisoitunut poikanen hyökkäsi kohti naisia turvanaan vain pitkä veitsi. Mitä lie pelästynyt. Mutta mehän ymmärrämme.. Happoiskuja odotellessa. Inshallah.
Ei tarvetta pelkoon?
Amanda-Amelie
12710
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Voin kokemuksesta sanoa miltä tuntuu kuin yhden henkilön teon vuoksi syyllistetään kokonainen kansanryhmä.
60-luvulla Ruotsissa ainakun tapahtui jotain lehdet "kirkuivat" kissankokoisilla otsikoilla "Finn igen"
Ei Turun tapahtumasta voi syyttää kaikki turvapaikanhakijoita.
"Ei Turun tapahtumasta voi syyttää kaikki turvapaikanhakijoita. "
onko joku syyttänyt kaikkia?
Ja eiks se sitten ollut "Finn igen"? tottahan se oli.suomalainen oli tehnyt ennenkin.
Tiedoksi sinulle Kohtuus_sentään,että Suomen turussa (kaupungin nimi tarkoituksella pienellä alkukirjaimella) EI ole tapahtunut mitään vastaavaa Suomen itsenäisyyden aikana - sen sai aikaan YKSI "partalapsi"! Eli Luojalle kiitos,etteivät muut "turvapaikan"hakijat olleet vielä siihen aikaan iltapäivästä hereillä! Kyllä se on Sinunkin suuri-/laajasydämisen MENTÄVÄ Vetelin kunnantalolle ilmoittautumaan,saadaksesi oman "partalapsen" hoivaasi (eli Sinun on ryhdyttävä sanoista tekoihin) - ottajista on SUURI PULA (mistäköhän se kertoo...siitäkö,että olemme rasisteja,VAI...)?!
Niinpä niin, mutta kirjoitettiinko noin kun esim. ruotsalainen, norjalainen tai jonku muun kansallisuuden omaava henkilö teki niin? Ei, se kansallisuus mainittiin vain kun suomalainen teki rikoksen eli syyllistettiin koko kansanryhmä.
Sarkasmi on taitolaji,ja siitä 10 pistettä ja papukaijamerkki sinulle Amanda-Amelie! Sen vielä lisäisin,ettei vaarini,mummoni,äitini eikä rakas isäpuoleni (bioloogista isääni en tunne) ollut milläänlailla "rasisteja" enkä minäkään - päinvastoin...ennenkuin tämä nykyinen järjetön invaasio Suomeen Kelan Kultakortin perään alkoi pääministeri Juha Sipilän (syntynyt muuten Vetelissä) ansiokkaalla avustuksella. Vieläkin inhimillisyydestäni (kaiken viimeaikoina luetun ja koetun jälkeen) on SEN VERRAN jäljellä,että tervetuloa Suomeen kaikki väriin ,sukupuoleen,uskontoon jne... katsomatta,joilla todella on TODELLINEN HÄTÄ MUUSTAKIN,KUIN AINEELLISESTA HYVINVOINNISTAAN - muussa tapauksessa menkää helvettiin!
Onkohan ne vihreät tunnuksettomatkin mahdollisesti tulossa apajille kelan porteista....
Vetelin raivaajapatsas on oikeaa Veteliläisyyttä,mutta mitä on kaikki muu uusveteliläisyys,palvotaan islamin muhamediä ja allahia,sekä otetaan entisten sukupolvien rakentamasta hyvinvointiyheiskunnasta kaikki mahdollinen irti.
No, mutta älä pelkää, eihän Vetelissä nainen ole ollut tähänkän asti minkään arvoinen. Ei se nyt ainakaan huonompaan suuntaan mene, onhan Helsingissäkin islamilaisen seurakunnan pää suomalainen nainen.
Onko tosi että veteliin tulee moskeja ?
Tuloo pian ja sautiarapiasta tulloo akkoja ajo harjottelehen kemorahan kesällä. Net saa ruveta ajahan autolla ihekseen piakkoon ja tarvihtee opetusta siihen touhuun.
Jaa?tuokohan ne omat Rolls Royset ja Ferrarit mukanaan vai ihan Scodalla vaan :)
Sipilä on luvannut antaa oman Teslansa käyttöön ilmaiseksi sen kunniaksi kun sai syntyä Vetelissä. En kyllä usko, että antaa. Onhan hän kaikki lupauksensa pettänyt mitä tähän saakka on luvannut.