lisääntynyt valkovuoto

Voiko ovulaation jälkeen ilmenevä "limainen, valkoinen vuoto" päivittäin olla merkki raskauden alkamisesta? Ei haise pahalta, eikä ole kokkareista. Normaalisti on aina "kuiva kausi" ovulaation jälkeen, mutta nyt eri juttu. tätä kestänyt nyt viikon..no, voihan se olla tai sitten ei,mahdotontahan se on tässä vaiheessa sanoa, mutta ajattelin, jos jollain on ollut samoja kokemuksia?
54023
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hei,enpä osaa sulle vastata kysymykseen,mutta toivon että joku "kokeneempi"vastaisi.Minua on mietityttänyt sama asia.yleensä valkovuotoa tulee vain muutama päivä oviksen jälkeen,mutta nyt on tullut joka päivä ja menkat pitäis alkaa sunnuntaina tai maanantaina..elikkä voisiko olla merkki että olis tärpännyt.

Äänestä

tänään pälkähti myös mun mieleeni tuo valkovuotojuttu. mulla nyt meneillään kp 22/26. päivällä kävellessäni kaupungilla tunsin kun jotain "lorahti" housuihini. olin varma, et menkat alkoi ja olivat pari päivää etuajassa. mut ei. valkovuotoa on ollut runsaasti pitkin päivää. ei todella haise pahalle, eikä kökköjä tmv. mikä viittaisi tulehdukseen. enemmänkin "juoksevaa".
ja voi mahoton! äsken yhdynnän aikana tuntui, että sitä tuli desi! niin ja vielä aamulla alavatsassa tuntui, että menkat alkaisivat..
maha ollut outo n. 1,5 viikkoa..

no, toivotaan että pian plussataan :)

Äänestä
  • Moi! niin täälläkin sellainen jolla ollu jo viikon alavatsas omituinen märkä menkkaolo, mut ei menkkojen kuuluis alkaa kuin vasta ensviikolla. meki toivottu aivan kauheesti et tärppäis, ku vuosi yritystä ja pettymyksiä (ja yx keskenmenokin)jo takana.. Toivottavasto nää kirkasvuodot on raskauden merkki, eiks niin!?

    Äänestä

ihmettelin myös sitä valkovuotoa tässä vajaa viikko taaksepäin.. ja.. en voi vielä uskoa todeksi, mutta aamulla testiin ilmestyi aivan haalean haalea toinen viiva!!! huh!!! eli valkovuotojutulla oli ainaki mun kohdaalla perää. toivon, että myös sua onnistaa! :)

Äänestä
  • Hurjasti onnea sulle!!!!!!!!varmasti mahtava tunne=) Valitettavasti en itse en ollut yhtä onnekas..eli sieltä ne menkat taas tulivat ja jo ties kuinka mones pettymys..yitystä alkaa olla jo vuosi takana...mutta ei vielä luovuteta!toivottavasti tärppäisi meilläkin jo pian =)
    Onnellista odotusaikaa teille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vauvakuumetta ilmassa =) kirjoitti:

Voiko ovulaation jälkeen ilmenevä "limainen, valkoinen vuoto" päivittäin olla merkki raskauden alkamisesta? Ei haise pahalta, eikä ole kokkareista. Normaalisti on aina "kuiva kausi" ovulaation jälkeen, mutta nyt eri juttu. tätä kestänyt nyt viikon..no, voihan se olla tai sitten ei,mahdotontahan se on tässä vaiheessa sanoa, mutta ajattelin, jos jollain on ollut samoja kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu