Kun ostin 2v sitten sijoitusyksiön niin tällä palstalla minut teilattiin ja haukuttiin pystyyn, hullu mies!!!Ei kuulemma kannattanut kun hinnat romahtaa just ym. ym. Ei kuulemma ollut tulevaisuutta sillä yrityksellä, täysin vikaostos, vuokralaisia ei tule ja korot nousee pilviin!!! No, ostin pankkilainalla yksiön erään eteläsuomalaisen kaupungin keskustasta, pari vuotta on mennyt hyvin, vuokrat juosseet säännöllisesti tilille, yhtään lainanlyhennystä ei ole tarvinnut itse maksaa. Jos olisin uskonut näitä juttuja täällä silloin ja jättänyt ostamatta niin olisin menettänyt rahaa sillä hinnat on tuosta ostopäivästä nousseet tuntuvasti. Olis hauska tietää paljonko nämä ns. tsuhnuttajat on maksaneet vuokraa tämän 2v. aikana vieraan tilille ja köyhtyneet sillävälin kun minä olen tehnyt itselleni varallisuutta.
Teilasitte minut 2v sitten !!!
Vuokraisäntä
71960
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Silloin oltiin ostolaidalla. Tyhmiähän oltais oltu, jos sinua oltais silloin silitelty. Tää on peliä juu nou. Mut nythän on kaikki hyvin, sulla ja mulla.
etsii hyväksyntää Suomi24:n keskustelupalstalta? Säälittävää...
Toivottavasti ei ainakaan esim Ollilan Jorma.
Hauska sattuma, olen nimittäin lueskellut tätä palstaa, mutta en ole kommentoinut mitään.
No, tähän asiaan en ota kantaa tällä erää.
Tässä taitaa olla nyt käsillä aika, jolloin kannattaa pistää tietokoneet kiinni ja lähteä virkistävään viikonlopun viettoon. Toivotan Teille hyvää viikonloppua!
Terveisin
Jorma Ollila
joko olet realisoinut kämppäsi ja muuttanut vuokralle suhnuttelemaan? Mulla vielä harkinnassa, palstan juttujen mukaan nyt olisi mahdollista tehdä kunnon tili!
toi mun juttu oli vitsi.
Hauska nähdä kun jengi hermostuu;)
en ole ollut tällä palstalla kuin 1/2 vuotta;)
Äijä suunnittelee elämäänsä tämän asuntopalstan pohjalta! Taidat olla aika kaheli!!!