Poistivat taas

Rehellisyyttä

Miksi poistettiin "kulttuuri mausteita " käsittelevä sivu ? Valkaiseeko Suomi 24 sieluaan sensuroimalla sananvapautta ? Turussa tapahtuneiden tekojen jälkeen .

5

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruususelta

      Turkuun menneitä suurin osa . Pari kolme näyttää jääneen tähteeksi .

    • ottojakaveri

      En jaksa uskoa,että kyse olisi kuitenkaan tuosta asiasta,mutta ainahan jotain voi ja kannattaa yrittää ja niinpä sinulle korvaukseksi siitä,että pystyt elämään tuon asian kanssa laitan sinulle oheisena materiaalina Konneveden kartan.http://konnevesi.karttatiimi.fi/
      Nyt tietysti mieiti kuumeisestimiten tuo kartta asiaan liittyy,mutta liittyy se,se on yksi tärkeimpiä lenkkejä selvitettäessä tätä asiaa,jos niin tarvitsee tehdä ja halua tietää koko totuuden siitä,kuka sinua sensuroi ja bannaa jatkuvasti porno sivuilta.

    • Ruususelta

      Edelliselle . Miten liität pornon kohdalleni aloitukseen ? Hölmistyn . Olen kuitenkin mieltä että islaminuskoisuudessa elää pahuus merkittävissä määrin . Muutenhan sitä ei imaamit opettaisi Turun rukoustiloissa .

    • telaketjut

      Kyl mä ny pahoitan jonkun toisen mielen sanomalla et edellinen osuu napa kymppiin arvioissaan uskomusten tuotoksista .

      • kärkkäri

        Kaikilla Joutsaa koskevilla sivuillahan jutut kääntyvät aina pornoon/panemiseen. Ilmeisen puutteessa elävää kansaa.. Eipä sillä,piparia ois kyl kiva saada edes silloin tällöin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      379
      12540
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      267
      5496
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      222
      3999
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      248
      2910
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      19
      2040
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1874
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      166
      934
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      915
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      812
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      773
    Aihe