Poistivat taas

Rehellisyyttä

Miksi poistettiin "kulttuuri mausteita " käsittelevä sivu ? Valkaiseeko Suomi 24 sieluaan sensuroimalla sananvapautta ? Turussa tapahtuneiden tekojen jälkeen .

5

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruususelta

      Turkuun menneitä suurin osa . Pari kolme näyttää jääneen tähteeksi .

    • ottojakaveri

      En jaksa uskoa,että kyse olisi kuitenkaan tuosta asiasta,mutta ainahan jotain voi ja kannattaa yrittää ja niinpä sinulle korvaukseksi siitä,että pystyt elämään tuon asian kanssa laitan sinulle oheisena materiaalina Konneveden kartan.http://konnevesi.karttatiimi.fi/
      Nyt tietysti mieiti kuumeisestimiten tuo kartta asiaan liittyy,mutta liittyy se,se on yksi tärkeimpiä lenkkejä selvitettäessä tätä asiaa,jos niin tarvitsee tehdä ja halua tietää koko totuuden siitä,kuka sinua sensuroi ja bannaa jatkuvasti porno sivuilta.

    • Ruususelta

      Edelliselle . Miten liität pornon kohdalleni aloitukseen ? Hölmistyn . Olen kuitenkin mieltä että islaminuskoisuudessa elää pahuus merkittävissä määrin . Muutenhan sitä ei imaamit opettaisi Turun rukoustiloissa .

    • telaketjut

      Kyl mä ny pahoitan jonkun toisen mielen sanomalla et edellinen osuu napa kymppiin arvioissaan uskomusten tuotoksista .

      • kärkkäri

        Kaikilla Joutsaa koskevilla sivuillahan jutut kääntyvät aina pornoon/panemiseen. Ilmeisen puutteessa elävää kansaa.. Eipä sillä,piparia ois kyl kiva saada edes silloin tällöin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4246
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3476
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      80
      3302
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3209
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3162
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2906
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2780
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      62
      2743
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2549
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2384
    Aihe