Viivin Mummo ja Vaari

Viivinvaari

Juban pitäisi varmaan muuttaa Viivi ja Wagner nimelle Viivin Mummo ja Vaari (pienissä sivuosissa myös Viivi ja Wagner). Tuota luokattoman huonoa jatkotarinaa Hesarissa on kestänyt kohta jo vuoden ja tarinalle ei näy loppua. Vaarin herääminen kuolleista oli jo ihan pohjanoteeraus mutta muutenkin on hyvät hetket olleet aika vähissä tämän jatkotarinan aikana, pelkkää Mummon ja Äidin puumailua ja ehkä kerran viikossa yhdessä ruudussa Wagner heittämässä jonkun laimean kommentin. Ei kai Hesari ihan oikeasti maksa jotain Juballe tuosta kurasta vai julkaisevatko nykyisin pelkästään säälistä?

1

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuosisadanmatkustaja

      Alkuperäinen Juba on varmaan sairastunut työkyvyttömäksi ja jotkut kansanopiston piirustus- ja kirjoituskurssilaiset on pantu pökeltämään tarinaa hänen nimissään. Surkeaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      476
      8496
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5820
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      255
      4762
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4625
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      69
      4127
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3930
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      171
      3749
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1698
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      96
      1231
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      859
    Aihe