Gynekomastia vie elämänhalun

hinkkihessu

Hei..

Olen 28v ja koko ikäni kärsinyt näistä vitun paska rinnoista. Laihdutuskaan ei auta yhtään mitään. Olen 183cm ja 110kg, mutta kun laihdutin 89kg ei tilanne ollut yhtään sen parempi, päinvastoin törötti vaan entistä selkeämmin esille. Todella hienoa että mies pystyy imemään omaa nänniään ja nännit laajenee lämpötilan mukaan ihan saatanan isoiksi. Useamman sentin halkaisija nännissä pahimillaan ja kylmällä ne taas on ihan normaalit pikkunännit. Rakastin lapsena uimista ja sukeltamista, mutta enää en mene ikinä rannoille, enkä varsinkaan ikinä uimahalliin. Olen luonnostani ihan vahva ja raamikas, nostan toista sataa kiloa ja minulla on leveät hartiat ja lihaksikkaat kädet ja jalat. Sitten kun ottaa paidan pois, tai on liaan kireä paita, niin näky on kerrassaan hirveä. Ei kiinnosta enää kuntoilla, tai mennä takaisin salille kun ei nuo hinkit katoa mihinkään, vaikka mitä tekisi, korostuu vaan enemmän mitä enemmän muualta laihtuu. Tekisi mieli suoraan sanottua kuollakkin välillä, tai jättää noi hinkit jonkun giljotiin väliin. Kehtaa edes ikinä mennä muiden kanssa saunaan, tai kuumalla sanotaan ota paita pois ja rusketu edes vähän, no en todellakaan ota että ihmiset voivat hykerellä ja nauraa toiselle. Eikä naiset suo että mies saa olla ilman paitaa eillei ole joku vitun adonis. Se on kyllä selvää että rumaan ihmiseen suhtaudutaan väliinpitämättömästi ja pilkkaavasti oli kyse sitten ihan työpaikasta/työhaastattelusta/ihmissuhteista ym, silmälle helpot ihmiset pääsevät aina helpommin ja saavat enemmän arvostusta. Nyt en jaksa enää ja luovutan ellen saa mitään apua.

Onko julkisella puolella mitään mahdollisuutta saada apua, eihän tämä itse operaatio ole kovinkaan vaivalloinen? Ei ole mitään muuta pakokeinoa. Puukolla rauhaset ja muut paskat pois ja letkulla rasvat pois ja se on siinä? En pysty enää kärsimään sitä mitä on nuoruudesta jäljellä ettei voi tuntea itseään mieheksi ja nauttia asioista jotka on monille itsestäänselviä. Saati rakkauselämä..,Olen ihan vitun masentunut ja anteeksi huono kielenkäyttöni.

2

270

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hinkkihessu

      Pääsin julkisenpuolen kautta tayssin leikkausjonoon :) olen niin onnellinen, kirurgi sanoi että saan litteän rintakehän ja pitäisi nyt lihaskin alkaa erottumaan. Viimeisen käynnin aikana päätetään mennäänkö kainalon kautta letkulla sisään, vai tehdäänkö kiristys, nännin siirto ja kaikki. Luultavasti perusteellinen remontti. Ensi kesänä kuljen ensimäistä kertaa elämässäni ilman paitaa. Luojan kiitos!

    • Upea juttu, siis et pääsit leikkausjonoon! Tsemppiä leikkaukseen ja toipumiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      790
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      73
      600
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      49
      600
    5. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      589
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      575
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      530
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    Aihe