Telefinland toimi täydellisestä mutta heti kun se liitettiin soneraan kaikki meni paskaks....jos lähtee kilometrin kaupungin keskustasta ei pysty edes soittamaan puhelua ja netti ei ikinä toimi.....jos käytätte teliaa suosittelen vaihtamaan
Telia on pelkkä huono vitsi...
13
1573
Vastaukset
- ToimiiMuttaMaksaa
Sama Telia(Sonera)n verkko ollut koko ajan, vain markkinointinimi TeleFinland jäi pois käytöstä samalla kun TeliaSonerastakin jäi Sonera pois ja nimi muutettiin Teliaksi. Nimenmuutos tuskin liittyy yhteysongelmiisi.
Täällä yhteydet toimivat niinkuin ennenkin, mutta asiakaspalvelu sen sijaan ei enää yhtä hyvin.
Hinnoittelukin muuttui, ja tottakai kalliimmaksi vaikka Telialla muuta höpistiinkin.- Anonyymi
Telia on ruotsalainen firma ja kun yhdistytään ulkomaisen kanssa käy aina köpelösti.
Esimerkkinä Nokia ja Erikson.
- Sushiperse
Telia on pelkkää paskaa
- Anonyymi
Täysin samaa mieltä! Älä erehdy! Et pääse pois ! nimim. kokenut
Suomessa on kaksi muutakin firmaa, valitse niistä toinen.
Ei koskaan enää TELIAA!
- äaäaäaäaäaäa
TeleFinland on aina kuulunut Soneraan. Nytkö vasta synnyit maailmaan?
- Asiakaspalvelua-
Telia laskuttaa irtisanomisajan jälkeen ja kun menee korjaanaan asiaa niin väitetään että ei ole sanottu irti ja lasku on maksettava eikä voi antaa hyvitystä.
Asiakaspalvelussa sanotaan että sääntöjen mukaan ei voi toisessa pisteessä tehdä korjausta. Kyllä kerätään ylimääräistä rahaa kuluttajilta. Ja on todella vaikea löytää oikeaa osoitetta minne tehdä valitus. Soitto maksaa ja ei mee kun hermot. Maksa lasku ja unohda koko firma.
- irtiteliasta
Telian " asiakaspalvelu " soitto pyyntöihin ei soiteta vaikka varaa ajan .
Chat on lapsellista touhua , kun menee sinne on jonossa esim odottaa monta minuuttia jonossa onkin kohta 16 , tuntuu että on koko ajan jonon hännillä ?
Chatti tekstin kirjoitus vaikeaa kun koko ajan kirjoitus alusta häviää ? Ja mitään apua ei tahdo saada ,onko siellä joku ropotti niinkuin joku väitti!
Puhelimella soitto teltalle on yhtä kärsimystä , pian pam pop musiikkia , välilä on ruuhkaa odota hetki , ja siten joku telian mainos ja tämä jatkuu jopa kymmeniä. Minuutteja !
Teltalle ei voi laittaa sähkö postia ? Tuliko liian paljon negatiivista palautetta ,.
Myymälään en viitsi mennä ,myyntiä kyllä tehdään ,mutta jos ongelmia yrittää esitellä ,mitätöidään ne asiakkaan ongelmiksi ja kehoitetaan ottamaan yhteyttä" asiakaspalveluun"! Ks. Yllä! - Anonyymi
Elisa ja Dna hohhoijaa.. Telia on hyvä. Dnan laskutuksen tekee klovni. Elisa Suomen kallein,häpeisivät. Telialla ilmainen mobiilivarmenne esim..
- Anonyymi
Ihmettelen vahvasti kun suomessa on laki että huijarit joutuvat edes vastuuseen mutta TELIAA ei koske mikään. Myy vaikka mitä palveluita tyhmille ihmisille niinkuin minä mutta ei myy mitään toimivaa. TV paketti ollut n.3vuotta pelkkää ongelmia lähes joka päivä näkyvyyden kanssa. "Pakkomyy" 5G liittymää mutta minneköhän pitää liikkua autolla että löytää kyseisen liittymän. Yhteenveto Telian bisnesidea koostuu ihmisten kus.......ta. Laskutus kyllä toimii kovinkin ripeästi mutta se onkin sitten ainoa toimiva palvelu.
- Anonyymi
Eikö nykyisin ole parempi peitto jo? Alkuperäinen kirjoittaja kirjoitti 2017?
- Anonyymi
Telia, Dna, Elisa järjestys..
- Anonyymi
Elisa on kaikista surkein. Kovasti ottavat yhteyttä kun on vaihtamassa toiselle operattorille. Silloin kun käyttää elisaa niin heitä ei kiinnosta. Telia ja dna on molemmat hyviä. Kannattaa valita se jonka tukiasema on lähempänä. Lähempänä oleva tukiasema tarkoittaa monesti nopeampaa internet-yhteyttä. Telia lähettää rehellisesti tekstiviestimuistutuksen kun laskun maksu on myöhässä. Voisivat lähettää suoraan maksumuistutuksen. Käytän teliaa kaikissa puhelimissani koska telian palvelu on laadukkainta.
- Anonyymi
Suomi on navigointi kriisissä lakimies kehoittaa vaihda, mutta lakimies tyyli on sama kuin yksityinen lääkäriasema koko koneellinen jako.
Koko Suomi asian käsittely.
Telian huolenpito palvelun myynti tietty liike vain sinne puhelut tutkinta, muissa g liikkeissä saa käydä.
Pankki valinta voi valita vain Op. POP, jne.
Kunnan tai kaupungin ositeenmyös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 22714861
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m212227Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381873- 1471288
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes951260- 251138
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30902- 89859
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80735Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80708
