Päihteiden yö

Voitaisiin kokeilla kummasta asukkaat pitäisivät enemmän: taiteiden yöstä vai päihteiden yöstä? Veikkaan päihteiden yötä. Ajankohta olisi tietysti keskellä kesää. Juhannusta ei lasketa tähän. Ideoikaa mitä päihteiden yöhön voisi sisällyttää. Tehdään tästä ihan ikioma Hämeenlinna miitinki!
9379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ajaisin varastetulla kilvettömällä autolla jonka vilkut ja pyyhkijät eivät toimi ja nastat alla.

Äänestä

Eikö taiteiden yö ole vain yksi syy viettää yksi päihteinen yö lisää...

Äänestä
  • Kaikki normaalit sosiaaliset suhteet ovat Hämenlinnassa mennyttä kalua. Tilalle bolshevistit ideoivat kaikenlaista keinotekoista turhaketta.

    Äänestä

Taiteiden yölle ehdottomasti kannatusta koska niissä piireissä päihteiden käyttö taitaa olla ainoa tie taiteilijatukirahojen saamiseen ja hyväveliverkoston rahojen jaon hyväksyntään. Huikkaa ja pensseliä Paletista voisi olla vielä oikein hyvä mainos slouganikin

Äänestä

Kolmipäiväiset Kännifestarit! Eikä niillä olisi mitään muuta tarkoitusta kuin vetää perseet olalle. Ohjelmaa syntyisi kyllä!

Äänestä

Pitää olla 100 lasissa tanssia koska humallun vain tanssista.

Äänestä

Harmi vaan, että Hämeenlinnan keskustassa ei ole baarit/ravintolat auki päivisin. Pari aukeaa vähän aikaisemmin, mutta pääsääntöisesti vasta aikaisintaan klo 16.00 ja melkein kaikki klo 21.00 jälkeen. Ei edes kesällä terassitkaan aukaise oviaan kuin iltapäivästä. Täältä keskustasta puuttuu sellainen kansankuppila, joka avaisi ovensa klo 9.00. Mieluusti halvat hinnat.

Äänestä

Tapahtumattomuus puistoon oikea, tapahtuma festarit. Kuljetus vekalta ja teltat Pekalta. Viikon verran joka kuu. Ei enään puhuttaisi etteikö ole tarvetta ko.puistikolle!

Äänestä

Pekko voisi olla oiva henkilö junailemaan noi huikkafestarit kun sillä on hyvä kokemuskin alalta. Viina- ja viiniputeleita myyntiin edullisesti juhlapaikoilta ja vaikka siten kotiin kuljetuskin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tämäonvainehdotus kirjoitti:

Voitaisiin kokeilla kummasta asukkaat pitäisivät enemmän: taiteiden yöstä vai päihteiden yöstä? Veikkaan päihteiden yötä. Ajankohta olisi tietysti keskellä kesää. Juhannusta ei lasketa tähän. Ideoikaa mitä päihteiden yöhön voisi sisällyttää. Tehdään tästä ihan ikioma Hämeenlinna miitinki!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu