Voitolla ollaan

Pokrumies

Vittu, me pelataan vaimon kansssa nettipokrua pikkupöydissä, joissa 5 pelaajaa. Kahden tai neljän euron sisäänoston turnauksia. Voitolla ollaan...

Huviaham tämä on...heheh.... aloitettiin jo nettipokrubuumin aikaan vuosia sitten, oli pitkä vuosien taukokin, nyt taas välillä jauhetaan, ja melkein aina rahoilla kahden joukossa. Me ollaan tietokoneohjelmoijia kumpikin, loogiset aivot auttaa pokrussa ja toki tuurikin vaikuttaa aina hiukan lyhyellä tähtäimellä... :-)))

3

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tilttiOnIkävää

      antaako sun vaimos sulle myös häviöputken sattuessa? mun vaimo pihtaa ainakin viikon - usein kaksikin - jos alla on paha tiltti:(

      • Tuveko76554377

        Jotenkin vaan paistaa läpi vähäjärkisyys tuossa kommentissa....edustaako tietokoneohjelmoija parhaita aivoja ja sen avulla pärjää pokerissa vai kuulostiko jotenkin jännän hienolta....jos oikeesti osaisitte pelata veljesi kanssa (siis vaimostakin näet vielä unta) niin et pelaisi tunteja 10-100 euron palkinnoista vaan olisit noussut jo isoihin käteispöytiin ja tienaisit enemmän....ei vaan ole riittävän loogiset aivot.... toi nimimerkkini ilman noita numeroita on mun redkingspokerilla...pelaaja määrästä riippuen näet mut nl 100 ylöspäin pöydissä....tuu ottaan mun rahat..


      • vajokki76554377

        Et sinäkään kovin älykäs ole, kun et osaa kirjoittaa, etkä edes vastata oikeaan viestiin. Luulisi voitollinen pokerinpelaajan osaavan klikata oikeaa nappia.

        Mistä ihmeestä sinä revit tuollaisen nokittelun? Oletko vielä yläasteella? Aloittaja kertoi pelaavansa voitollista hupipeliä pikkutasoilla, eikä nokitellut ketään tai heittänyt mitään haastetta.

        Sinulla, Tuveko, on persoonallisuushäiriö ja myös joku dyslexia tms. vaurio aivoissasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      171
      4867
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1641
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1457
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      65
      970
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      797
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      787
    7. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      56
      776
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      751
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      739
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      731
    Aihe