Voitolla ollaan

Pokrumies

Vittu, me pelataan vaimon kansssa nettipokrua pikkupöydissä, joissa 5 pelaajaa. Kahden tai neljän euron sisäänoston turnauksia. Voitolla ollaan...

Huviaham tämä on...heheh.... aloitettiin jo nettipokrubuumin aikaan vuosia sitten, oli pitkä vuosien taukokin, nyt taas välillä jauhetaan, ja melkein aina rahoilla kahden joukossa. Me ollaan tietokoneohjelmoijia kumpikin, loogiset aivot auttaa pokrussa ja toki tuurikin vaikuttaa aina hiukan lyhyellä tähtäimellä... :-)))

3

377

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tilttiOnIkävää

      antaako sun vaimos sulle myös häviöputken sattuessa? mun vaimo pihtaa ainakin viikon - usein kaksikin - jos alla on paha tiltti:(

      • Tuveko76554377

        Jotenkin vaan paistaa läpi vähäjärkisyys tuossa kommentissa....edustaako tietokoneohjelmoija parhaita aivoja ja sen avulla pärjää pokerissa vai kuulostiko jotenkin jännän hienolta....jos oikeesti osaisitte pelata veljesi kanssa (siis vaimostakin näet vielä unta) niin et pelaisi tunteja 10-100 euron palkinnoista vaan olisit noussut jo isoihin käteispöytiin ja tienaisit enemmän....ei vaan ole riittävän loogiset aivot.... toi nimimerkkini ilman noita numeroita on mun redkingspokerilla...pelaaja määrästä riippuen näet mut nl 100 ylöspäin pöydissä....tuu ottaan mun rahat..


      • vajokki76554377

        Et sinäkään kovin älykäs ole, kun et osaa kirjoittaa, etkä edes vastata oikeaan viestiin. Luulisi voitollinen pokerinpelaajan osaavan klikata oikeaa nappia.

        Mistä ihmeestä sinä revit tuollaisen nokittelun? Oletko vielä yläasteella? Aloittaja kertoi pelaavansa voitollista hupipeliä pikkutasoilla, eikä nokitellut ketään tai heittänyt mitään haastetta.

        Sinulla, Tuveko, on persoonallisuushäiriö ja myös joku dyslexia tms. vaurio aivoissasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      124
      1456
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1062
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      44
      1014
    4. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      88
      904
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      745
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      67
      733
    7. 34
      702
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      700
    9. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      610
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      8
      581
    Aihe