baarista poistaminen

dietmar

kuinka paljon saa laitta vastaan pokelle ennen kuin kuin otetaan kiinni ja soitetaan poliisit paikalle ?

6

275

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • securri

      Älä viitsi, J.

    • kluivertti

      Ei baareihin juuri koskaan poliisia soiteta, koska paikka joutuu huonoon huutoon. Eihän baarissa pitäisi edes olla humalaisia. Siellähän juodaan kontrolloiduissa olosuhteissa.

    • NauranElämänkoululle

      Kyllä sä sitten huomaat sen rajan, kun sua läiskitään porttikongissa.

      • Päinvastoin

        Tai se portsari saa kerätä niitä hampaita maasta.


      • Vainpästoin

        Harvemminpa siitä kynäniskakänniääliörähisijästä on mihinkään tuollaiseen. Se on ihan oikein, että sellaisia viedään ja opetetaan olemaan ihmisiksi. Se on kaikkien muiden asiakkaiden etu.


    • kyyrä

      Portsarin,eli poken, eli järkkärin eli järjestyksenvalvojan kanssa kinuaminen päättyy 90% tapauksista keltaiselle patjalle. Mutta paras metodi päästä baaritiskiltä miekkataksin kyytiin on käydä portsariin käsiksi. Vaikka portsari on sinua poistamassa, niin sinä et voi portsariin koskea aktiivisesti, vaikka mieli tekisi.

      Palaute tulee fyysisessä muodossa välittömästi ja yleensä mennään lattian kautta ja raudat narahataa. Ja paikka ei joudu huonoon huutoon jos poliisin soittaa. Persenaamojen on syytäkin pysyä pois katukuvasta, ja jos tällainen baariin eksyy niin paras saattaa takaisin kontrollin alle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      132
      1614
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      39
      1526
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      60
      1286
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1275
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      201
      1047
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      265
      1036
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1034
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      945
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      880
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      858
    Aihe