Kääpiöhamsterini toinen takatassu on aivan velttona eikä se varaa sille jalalle painoa juuri ollenkaan. Tassun vieressä "nilkassa" näkyy hieman verta sekä tuntuu terävä palanen. Kyseessä on vasta 6 vko ikäinen pikkuinen joten onko mahdollista että luut eivät olisi vielä tarpeeksi vahvatahtoinen ja pojan jalka olisi katkennut? Tai jotain??
Jalka poikki????
4
229
Vastaukset
- päivystäväell
Jos oma jalkasi olisi pois pelistä, vuotaisit verta ja olisit taatusti tuskissasi, niin kyselisitkö keskustelupalstalla, josko sille ei ehkä mitään tarvitsisikaan muiden mielestä tehdä? Vai jokohan olisit soittanut itsellesi apua?
Hamsu tarvitsee kiireellistä eläinlääkärin apua ja siinä sinä eläinrääkkääjä vain ihmettelet. Nyt olet julkisesti tunnustanut laiminlyöneesi eläinlääkärin avun hankkimisen, mikä onkin Suomen eläinsuojelulain mukaan rankaistava teko. - Ghghtg
Hyvä trolli ja heti upposi.
- mistänäitäsikiää
Otappa puhelin käteen ja sen sijaan että kysyt keskustelupalstalla neuvoa tilanteeseen jossa tarvitaan eläinlääkäriä soitat lääkärille. Vai nautitko siitä että se kärsii? Katkoppa kokeeksi oma jalka tai käsi ja katso miltä tuntuu ja kuinka kauan voit olla sen kivun kanssa ilman hoitoa.
- apuaaaah
Täältä ajattelin ensin kysellä kun lähimmälle eläinlääkärille on 200km matkaa.......Tuossa yöllä ei ois voinu siis mitään tehdä.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2072814Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 66968
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies119962Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k505852Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22758