Laaniityn S ruokakaupan edusta on nykyään näitten tyhjäntoimittajien tupakointi/kusipaikkana. Hyvä kun pääsee tämän tupakansavun läpi kauppaan. Rakennuksen pohjois päädyssä oleva parkkipaikka on ruusupuskien vieressä kusipaikkana, kusi valuu pitkin parkkipaikkaa että ei voi viedä autoaan sinne, jos haluaa mennä kuivin jaloin kauppaan. Ihmettelen että kauppias ja R kioski kattelee tätä touhua.
LAANIITYN S KAUPPA
luuseritpihalle
20740
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Siinä tosiaan pyörii se harmaa pantteri joka tykkää lapsista, huonojalkainen ketjupolttava rouva ja se kuulapää läskiniska joka tönii maksavia asiakkaita.
Kuulostaa toverimarkettien vakiokalustolta.
Muuten koko avaus täyttä asiaa mutta ässässä, ei täällä eikä missään muuallakaan ole kauppiasta. Ärrällä voi kyllä olla mutta senhän jo mainitsikin.
Mutta spurguista olen täysin samaa mieltä. Heille täytyisi löytää jotain virikkeitä. Ehkä töitä?
Etköhän hiukan liioittele??
Ihan laadukashan se on. Kyllä se tupakin käry on hieman kyrsivää mutta pääoven vieressä ei haise niin paljon. Tupakoijia on yritetty vähentää mutta harakkamäen spurgut ne pistää vastaan. Henkilökunta on kyllä 5/5
Tarkoitin spurgujen työllistymistä.
Aika kirjava asiakaskunta muutenkin näkyy olevan kun joskus poikkean. Jotkut tulee uudella Bemmellä, jotkut rämällä Wolkkarilla.
On afrikkalaista, afganistanilaista, somalialaista, taikkuja ja valkonaamoja ittejään niinkuin määkin ja sit todellakin kylähullut päälle.
Hyvä kauppa kuitenkin ja kivat kassat. Valikoimat laajat ja helppo löytää. On oikea lihamieskin ja bensaakin saa.
Seuraavaksi lähimpään kauppaan kilometrikaupalla hajurakoa, ja sekin toverien.
Plus harden geton polakit !
On niillä virikkeitä. Kaikki palvelut samassa paikasssa. Maksavia asiakkaita ei häädetä...
Mutta nämä luuserit häätävät asikkaat pois.
Ei kosketa minua. Minä kun en käytä kuin idänpään s-markettia.
Kieltämättä tulee mentyä aika oikeaa laitaa ja vauhdilla kaupan ovista sisään kun näkee sen jalkansa ryypänneiden luuserijengin rollaattoreineen ärrän eessä alkon myyjää töihin odottamassa.
samanlainen on kaupungin länsipuolen s-market, tupakointipaikka täysin oven edessä, eikös se laki ollut, että 5 m minkäkin rakennuksen edestä kauempana, ässämarket tunkee tupakoivat kai kohta kauppansa eteiseen asti, vaan eihän siellä ole pakko käydä, on siistimpiäkin kauppapaikkoja, - onneksi !
Joo molemmat kaupat kierän kaukaa pysyy verenpaine aisoissa.
Kauppias haloo. Vie nämä kaikki penkit tai mitä laatikoita ne nyt ovatkaan johonkin muualle, niin ainakin nämä läskimmät ei siinä kauaa seisoskele. on sen nyt kumma että näitä tyhjäntoimittajia ei saada siitä häädettyä.
Näky on kieltämättä vastenmielinen. Kuka itseasiassa edes viitsiikin notkua kaupan edessä koko elämänsä. No, se hyvä puoli siinä on, ettei rytmiryhmä ainakaan päivisin ole kerrostalokämpässä häiritsemässä koko taloa.
Hyvä kauppias että veit ne kaikki istuinpaikat pois. Nyt nämä luuserit siirty rakennuksen päähän istumaan siihen ärrän takaoven rappusille. Siinä saatte rauhassa vetää ne bissenne. Voi helvetti että ihmisillä ei ole muuta tekemistä kun notkua jonkun kaupan edustalla.
Pömpeli oli ainakin eilen ilman näitä ......... Kiitos kauppias.
Monesti mietitty,että MIKSI näiden hörhöjen pitää aina hengata "näkyvillä paikoilla" luulis hävettävän,jos on aivois enää toimintaa (tuskin) Tämä keskustan lidlin edusta yksi hyvä esimerkki.. milloin makaa joku pusikossa housut kintussa,milloin on lanssi paikalla tai kytät..