Minulla on ollu nyt n.2vk 2vuoden ikäinen kultanen-noutaja. Miten saan olemaan sen hiljaa kun lähden pois kotoa. En voi edes roskia viiä kun heti alkaa haukkumaan ja se haukku niin kauan kun tulen takasi.
Vastaukset 5
- no_ottamalla
se joka paikkaan mukaan :). Onko se ollut jo edellisessä kodissa samanlainen. Etteivät vain luopuneet siitä juuri tuosta syystä. Harmittaa jos ihmiset eivät voi olla rehellisiä luopuessaan aikuisesta koirasta. Siirtävät vain ongelmaa eteenpäin.
Et ainakaan avaa asunnon ovea silloin, kun se haukkuu. Jos haukussa tulee edes ihan pieni väli, niin sitten avaat vasta oven. Jos koira ryntää heti innokkaana kimppuusi et välitä siitä mitään, vaan painelet heti vain tekemään jotakin muuta. Vaikeeta kyllä neuvoa asiassa.
Toivottavasti olis vain siitä johtuvaa, että koira tuntee vielä olevansa sinulla vain kylässä ja haukkuu vieraassa paikassa ja ajan kanssa menee totuttelemalla ohi. - koklaus
Miten olis haukunestopanta.
- Huomionhaku
Koirasi hakee huomiota. Jätä se yksin kotiin vaikkapa viikoksi. Uskon tämän auttavan.
- ethänolluttosissasi
Totta helvetissä auttaa, kun koira kuolee nälkään ja janoon.
- Haukkuvanoutaja
Noutaja kyllä noutaa ruokansa ja juomansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512