Haukkuminen

Je44i

Minulla on ollu nyt n.2vk 2vuoden ikäinen kultanen-noutaja. Miten saan olemaan sen hiljaa kun lähden pois kotoa. En voi edes roskia viiä kun heti alkaa haukkumaan ja se haukku niin kauan kun tulen takasi.

5

192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no_ottamalla

      se joka paikkaan mukaan :). Onko se ollut jo edellisessä kodissa samanlainen. Etteivät vain luopuneet siitä juuri tuosta syystä. Harmittaa jos ihmiset eivät voi olla rehellisiä luopuessaan aikuisesta koirasta. Siirtävät vain ongelmaa eteenpäin.

      Et ainakaan avaa asunnon ovea silloin, kun se haukkuu. Jos haukussa tulee edes ihan pieni väli, niin sitten avaat vasta oven. Jos koira ryntää heti innokkaana kimppuusi et välitä siitä mitään, vaan painelet heti vain tekemään jotakin muuta. Vaikeeta kyllä neuvoa asiassa.

      Toivottavasti olis vain siitä johtuvaa, että koira tuntee vielä olevansa sinulla vain kylässä ja haukkuu vieraassa paikassa ja ajan kanssa menee totuttelemalla ohi.

    • koklaus

      Miten olis haukunestopanta.

    • Huomionhaku

      Koirasi hakee huomiota. Jätä se yksin kotiin vaikkapa viikoksi. Uskon tämän auttavan.

      • ethänolluttosissasi

        Totta helvetissä auttaa, kun koira kuolee nälkään ja janoon.


    • Haukkuvanoutaja

      Noutaja kyllä noutaa ruokansa ja juomansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11185
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2555
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2246
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1771
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1674
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1256
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1076
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      103
      995
    Aihe