Nyt kaikki silmät auki jos näkyy jotain epäilyttävää !!!
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708282200355070_u0.shtml
Voiko joku oikeasti varastaa vauvan??
34
1175
Vastaukset
- tekijätkiinnijarautoihin
Ei saatana... kukahan ollu? Ensimmäisenä kävi mielessä lapset, jotka vois ottaa vain leikkitoveriksi, ois varmaan jo löytyny. Toinen on pedarit tai kulttijuttuja tekevät. Jotain saatanan palvojii. Onko joku pedari vapautettu viimeaikoina?
- Ransssu
Onko siellä pakolaisia ?
- Uskomatonta1
Hyvä että löytyi, mutta mitä ihmettä tapahtui..
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708282200355204_u0.shtml- xffggty
Siinähän sulle ihmettelemistä puskaradio
- Uskomatonta1
xffggty kirjoitti:
Siinähän sulle ihmettelemistä puskaradio
Mitäs itse teet täällä puskaradiossa, taidat olla yhtä utelias
- älkääuskoko
Minkälaiset vanhemmat jättävät 1.5-vuotiaan vauvansa lastenvaunuihin ulos heitteille?? Juuri sellaiset vanhemmat lavastavat sieppauksen, jotka haluavat rahaa tai päästä lapsestaan eroon tämä on tuttua ulkomailta.
- idioottii
Sinähän sen tiedät kun niitä äpäriä väännät ympäri kyliä herska huuruissas..
- kynekologiikkaa
idioottii kirjoitti:
Sinähän sen tiedät kun niitä äpäriä väännät ympäri kyliä herska huuruissas..
Olet tainnut pullahtaa väärästä reijästä pihalle nimestäsi päätellen.
- hetivierotukseen
Sinähän sen tiedät kun jo syntyessäs olit hapoissas
- Laukaassatapahtuu
Laukkaalaiset ei osaa pitää lapsistaan huolta.
Pois tuollaiselta vanhemmalta lapsi.
Laukkaassa on kyllä tyhmää porukkaa.
Miten ne on osannut edes tehdä ton lapsen?
Varmaan vahinkolapsi.- penskatpois
Laukaassa kersat vääntää kersoja jätetään yksin kun hingutaan paikalliseen juottolaan etsimään elättäjää äpärälle
- Hätätilalaukkaalla
Välikysymyksen paikka.
Mitä hallitus meinaa tehdä Laukkaan vuoksi?
Pizzerioissa on mafiameininkiä ja lapsia katoaa keskellä päivää.
Laukkaalaiset ovat älykkyysosamäärältä alle 50, jotain tulisi tehdä tuon Suomen persreiän tukkimiseksi jotta säästyisimme enemmältä saastalta.
Kerran yks pizzamyyjä kertoi sylkäisseensä pizzaan.- Siinähän.kysyt
Kunnan nimi on Laukaa, ei Laukkaa. Mikähän lienee oma älykkyysosamääräsi?
- mäenusko
Baptistiseurakunnan pihasta vietiin??
- Katuhavaintoja
Onko Romanialaiset kerjäläiset poissuljettu epäilyistä? Näiden joukoissa on joskus näkynyt ihonväriltään huomattavasti vaaleampia, nuoria kerjäläisnaisia.
- ddffgttty
Siis sinä
- VOIOLLAPERÄÄ
Nyt tarkkana vauvoista ei saa yksin jättää kuulin että Matu eli maahantunkeutuja olisi ollut asialla
varokaa MATUJA- hehhehhee
Sillälailla kyllä puskaradio kerkee jokapaikkaan
- voiliittyä
Valkomusta huivinen/pipo, 35-45 vuotias nainen, tupla leukaa
- äitis1232
uusi isis morsian.
- SelväTapaus
Poliisi ilmoitti innoissaan tuntomerkkejä; nainen, tummat vaatteet, tummat hiukset. Mutta kas kas, ei sanaakaan ihonväristä. Joten siitä voi sitten ihan itse päätellä tämän yksittäistapauksen tekijän etnisen taustan.
- mustalaisämmä
Siellä Laukaassa niitä loikkahameita kuulemma riittää joten ei liene epäselvää taustasta.
- ohikulkija-vaan
Ihmekylä tuo Laukaa. Ymmärtää että Suominukke varastetaan ja raiskataan, mutta että lapsia varastetaan! Taitaa olla aikä hönöpitäjä!
- No.niin
"Ymmärtää että Suominukke varastetaan ja raiskataan"
Ai ymmärtää? Sinäkö sen siis teit?
- helpotuksenhuokaus
Onneksi lapsi löytyi
- taivaantuuliin
Noh ei se Laukaan kuppakylää kartalta poista
- Syyllistäjät
Miksi syyllistätte äidin
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005345461.html- Ymmärrän.syyllistäjiä
Onhan se vähän riskialtista jättää lapsi yksin pihalle tuollaisen julkisen rakennuksen eteen.
- Niin.siis
Ymmärrän.syyllistäjiä kirjoitti:
Onhan se vähän riskialtista jättää lapsi yksin pihalle tuollaisen julkisen rakennuksen eteen.
Tähän vielä tarkennuksena, että lasta ei viety yksityisasunnon edestä niinkuin alkuperäisestä lehtijutusta saa käsityksen, vaan Babtistiseurakunnan kämpän edestä.
- eikatopaikkaa
Yksi lysti kun vihtavuoresta kyse vaikka olis viety vihtahousun edestä
- Lisätietojaplease
Nainen todennäköisesti liittyy
https://www.lapinkansa.fi/kotimaa/poliisin-mukaan-nuorehko-nainen-liittyy-todennakoisesti-lapsen-katoamiseen-laukaalla-lisatietoja-kaivataan-200365715/- hahahaaaa
Sinä puskaradio joudat penkomaan asiaa
- Uskomatonta1
Melko vakavassa asiassa jotkut vaan jaksaa aukoa päätänsä, et kai ole lapsenryöstäjä itse täällä kommentoimassa? Vai muutenko vaan hullu?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6062436Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4131945Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H231780Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641458JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191426- 651301
- 1221194
Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka22960Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16948Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66853