Te siellätäällä

4101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja entä sitten...eihän tuolta olla mitään tarjottukaan ??????

Äänestä

Kävin katsomassa tuolla Te-toimiston sivulla tietojani,niin olen työnhakijana siellä näköjään edelleen,vaikka eläkeellä jo yli 2 vuotta.

Onkohan muutkin eläkeellä olijat työnhakijoita edelleen..?

Äänestä

Oletko ilmoittanut TE-toimistoon, että et enää hae töitä.
Työnhakijana voi kyllä olla eläkeläinenkin. Samoin työnhakijana voi olla vaikka olisi töissä.
On eri asia olla työttömänä työnhakijana.

Äänestä
  • Laitoin justiin ilmotuksen,että en ole hakijana.
    Hyvää Syksyä kaikille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


orjantappura- kirjoitti:

Työttömän työnhakijan oikeudet ja velvollisuudet
http://www.te-palvelut.fi/te/fi/tyonhakijalle/jos_jaat_tyottomaksi/oikeudet_velvollisuudet/index.html
!)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu