Onko koiramme koprofiili ?

Asumme syrjäisellä vanhalla maatilalla ja koiramme möyrii aina tuolla ulkokäymälämme takana. Ahmii mielellään myös kissojemme 3kpl ulosteet suoraan suuhunsa.

Mitä asialle voi tehdä?

-Kiitos
17492
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Perhananan hurtta on popsinut minunkin pökäleet, löin hesarilla sitä takapuoleen!

3Äänestä

Mitä ruokaa se saa? Toisinaan paskan, mullan, juurien jne syönti voi johtua siitä että ei saa tarpeeksi vitskuja ja mineraaleja omasta ruuasta

1Äänestä

Voi syödä huvikseen tai sitten kyse on jostain puutoksesta. Mitä ruokaa se syö?

Äänestä

Mutt tää meijjän hurtta, ei ookkaan mikään prkl taskupuudeli!!!

Äänestä
  • Älähän laseta luikuria. Ne on ne taskupuudelit juuri jotka niitä paskakikkareita syövät. Mammat koittaa hiukan hillitä: Ei Fifi, et saa, hyi tuhma mussukka. Ja Fifi jatkaa popsimistansa entiseen tahtiin.

    Äänestä

  • Älä viitsi lässyttää! Ei se ole puudeli , vaan metsäsian ja jakrusselin risteytys.

    3Äänestä

Täällä näemmä jotkut mielisairaustapaukset jaksaa trollailla. Sääliksi käy parkoja. Mahtoi olla köyhä lapsuus kun ei parempaa tekemistä keksi kuin olla idiootti keskustelupalstalla. Lyön vetoa että tähänkin kommenttiin kirjoittanevat jotakin älyvapaata. Jos siitä tulee parempi mieli, niin antaa mennä vaan :) ehkä joskus teilläkin on ihan kunnollinen elämä jossa on sisältöä.

Äänestä

Nimim "Eijösses," tässä ap hei. Minun ruokavalioni on ihan yhtä arvokas kuin sinunkin! Ja sitä paitsi trendikkäämpi, koska kierrätän!

Äänestä
  • Tiedätkös muuten että nimim varkaus on rikos!!!

    Terv. Aito onkoapuasaatavilla

    Äänestä

  • onkoapuasaatavilla_Aito kirjoitti:

    Tiedätkös muuten että nimim varkaus on rikos!!!

    Terv. Aito onkoapuasaatavilla

    Hevonpaskaa. Toisen oikealla nimellä esiintyminen on joissain tapauksissa, nimimerkilä ei ole

    Äänestä

Koirulit ovalt ihanuilisia!

3Äänestä

Kyseessä on rotuominaisuus. Karuihin vuoristo-olosuhteisiin sopeutuneet vahtikoirarodut käyttävät kaiken saatavilla olevan ravinnon hyödykseen ja syövät myös muiden eläinten ulosteita. Vielä tavallisempaa on, että emä syö omat pentunsa heti synnytyksen jälkeen. Emän lisäksi kaikki muutkin lauman jäsenet saattavat hotkaista avuttomat pennut suuhunsa, ne eivät näe niitä vielä koirina, vaan uutena, kiinnostavana ruokana. Tämä pätee myös tietysti perheen lapsiin.

1Äänestä

Tahtoisin itse syödä paskaa, mutta koirat ahmii aina kaiken!

1Äänestä
  • Koirat eivät jaksa syödä rajattomasti, joten paskantuotannon volyymia on lisättävä. Tai voithan sekoittaa omaasi ja koiranpaskaan esim leseitä, niin on enemmän suötävää

    Äänestä

Koira on raadonsyöjä. Puolimädät ruumiit maistuvat sille parhaiten.

Äänestä
  • Ilmankos koirani pureskelee oman paskansa lisäksi vastaantulijoita. Hassu luulee, että ihminen kuolee jos vaikka sormen puree irti. Koiru on niin pettynyt aina, kun purtu ei muutukaan raadoksi.

    Mutta ennenpitkää onnistaa varmasti, pitää vain jaksaa yrittää!

    Äänestä

prrhyyy

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


onkoapuasaatavilla kirjoitti:

Asumme syrjäisellä vanhalla maatilalla ja koiramme möyrii aina tuolla ulkokäymälämme takana. Ahmii mielellään myös kissojemme 3kpl ulosteet suoraan suuhunsa.

Mitä asialle voi tehdä?

-Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu