Kaupunginjohtajan mukaan hankkeen ylimääräiset kustannukset 1,2 miljoonaa euroa.
Näinköhän vaan noin pieneksi jää kustannukset tuossa suharointi hankkeessa?
Kajaste hanke
4
162
Vastaukset
- diplomiekonomi
Kajaanin kaupungissa ei riitä rahkeet monimutkaisten asioiden hankintaan.
Rautakanki ja metrinen ratakisko lienevät sellaisia hankintoja jotka Kajaanin kaupunkikin osaa hankkia ilman möhläyksiä. - LuotetaanTuristiin
Monessa muussa organisaatiossa olisi vastaavanlaisesta noin 6 miljoonan euron kämmistä saanut potkujen lisäksi vahinkorvauskanteen perään.
- Kaikkonee
Jääkö tappio edes 6 miljoonaan euroon?
- Gaiggone
Pääasia että asiasta ei saa keskustella ja että päätöksentekijät ja johtavat virkamiehet tulee sulkea arvostelun ulkopuolelle. Kajaste-hanke on vähän sama kuin istuisi junassa, jonka tietää törmäävän, mutta jarrua ei saa käyttää. Ja vieressä olisi toinen, edullisempi ja parempi juna viemässä oikeaan suuntaan ilman törmäysvaaraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3604286Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1443739KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti882608Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei122236Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181818- 1191808
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095