HUOLTOKATKO POSTISSA - MISSÄ VIIPYY ILMOITUS????

kusti.taas.polkee

-------------------------------------------------------------------------------------------
Suomi24 Postin huoltokatko 31.8. noin klo. 12:00 Postissa on huoltokatko 31.8. noin klo. 12:00. Pyrimme pitämään huoltokatkon mahdollisimman lyhyenä.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Missä viipyy ilmoitus Suomi24:n Postin käyttäjille?
Ei ole tullut sähköpostiviestiä - MIKSI????
Miksi kukaan Posti-palvelun käyttäjä kävisi Suomi24-keskustelupalstoilla tarkistamassa onko Posti-palvelun käyttäjälle ilmoituksia?? Posti-palvelun käyttäjä saa asista ilmoituksen vain jos sattuu kirjautuminen vanhentumaan, ja jos käyttää IMAP:a eli oikeaa sähköpostiohjelmaa, mitään ilmoitusta asiasta ei edes tule!!!!!

ONHAN OUTOA TOUHUA SUOMI24/ALLER-PORUKALLA!!!!

10

280

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turhaanarinaa

      Joka paikassahan noita ilmoituksia on ollut, joten mitä ihmettä valitat???

      • Siis-ihan-tiedoton

        Kato ku aloittoja ei kai ole saanut mistäänmitään tietoo.


    • lilleri.lalleri.aIIeri

      Ei näköjään kollot tajua edes kirjoitettua suomenkieltä. Ilmoitus remontista/huoltokatkosta on ollut näkyvillä vain täällä Suomi24:n keskusteluissa ja palvelun etusivulla. Huoltokatkosta ei ollut mitään tiedotetta Postin sivuilla eikä sitä kaivattua sähköposti-ilmoitusta asiasta.

      Aikoinaan tiedotteet näkyivät kaikille Suomi24-plavelujen käyttäjille samalla tavalla. Ei enää sen jälkeen kun alkoi hajoita-ja-hallitse -politiikka siinä kuinka Suomi24-palveluja kehitetään. Unohtui kokonaisuus, ja kokonaissuunnittelu kokonaan.

      • Turhistavalitetaan

        Kyllä minulle tuli ilmoitus, kun olin kirjautumassa postiin. Ei sitä sen kummemmin tarvi joka paikkaan laittaa.

        Nyt on näköjään huoltopäivä muuttunut ja siitä tuli kitisijöille ihan oikea sähköpostiviesti. Voitte nukkua yönne rauhassa.


      • 76t5uyg6t87yir65r5r65r76

        Kehittämistä ilmoittamisessa, tiedottamisessa on. Nythän ilmoitus tulee vain sivun yläosaan - jos sen kuittaa, vaikka vahingossakin, ei ilmoitusta enää voi mistään löytää. Eli jälkeenpäin ei voi enää tarkistaa, todella typerää..


      • minäolentyytyväinen
        76t5uyg6t87yir65r5r65r76 kirjoitti:

        Kehittämistä ilmoittamisessa, tiedottamisessa on. Nythän ilmoitus tulee vain sivun yläosaan - jos sen kuittaa, vaikka vahingossakin, ei ilmoitusta enää voi mistään löytää. Eli jälkeenpäin ei voi enää tarkistaa, todella typerää..

        No minulle se kyllä ilmestyi aina takaisinn, vaikka klikkasin pois. Onko pakko koko ajan valittaa jostakin?????


      • Ei toimi/aukeaposti vieläkään


    • asiakaspalvelua.yli.30v

      Nyt tänään Suomi24 toimi tiedotuksessaan kuten minimissään pitääkin. Tiedotehan pitää saada kaikille palvelun käyttäjille, tässä tapauksessa Suomi24 Postin käyttäjille. Ja ainoa keino saada tiedote perille, on lähettää se sähköpostitse.

      Alla on käytetty viesti. Mitään ei kerrota siitä mikä on huoltokatkon syy. Taisi jopa käydä niin että tuleva huoltokatko onkin se eilinen katkos. En ainakaan huomannut mitään katkosta postin toiminnassa eilen.

      -----------------------------------------------------------------------
      Suomi24 Postin huoltokatko maanantaina 4.9.2017
      Suomi24 Postissa on huoltokatko maanantaina 4.9.2017 klo 12:00 alkaen. Huoltokatko pyritään pitämään mahdollisimman lyhyenä ja sen arvioitu kesto on noin kaksi tuntia. Posti ei toimi myöskään IMAP:in kautta katkon aikana.

      Pahoittelemme huoltotöistä aiheutuvaa harmia.

      Ystävällisin terveisin,
      Suomi24
      -----------------------------------------------------------------------

      Edelleenkin kaipaan petrausta tiedottamiseen Suomi24:lta, on oikeinkin ikävä vanhan Suomi24:n Tiedotteet-palstaa jonka kolme uusinta näkyi otsikkoina kaikilla Suomi24:n palveluilla, jokaisella sivulla.

      Kannattaisi aikuisten oikeasti alkaa suunnittelemaan Suomi24-palveluita kokonaisuutena. Tällöin nämä tiedotusasiat, ja loppuasiakas tulisi paremmin huomioitua

    • MAXIMUSÄRTYMYS

      JOTENKI TUNTUU ET TÄNÄÄN ON TÖKKINY

    • TÄNÄÄ TÖKKINY KUNNOLLA

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      153
      1681
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      549
      1454
    3. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      1380
    4. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      173
      887
    5. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      252
      884
    6. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      58
      796
    7. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      56
      718
    8. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      54
      716
    9. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      26
      710
    10. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      52
      619
    Aihe