KAS. KUMMAA !

Vapaapakko

Kas kummaa tuhkarokkoon sairastuvat myös tätä sairautta vastaan rokotteella suojatut. Rokotefanit eivät voi uskoa tätä todeksi, vaikka asia on ollut päivänselvä jo vuosikymmeniä. Jotta totuus ei kirpaisisi liian syvältä propagandisteilla on jo sepitelmät valmiina. Tauti olisi varmaankin kohdellut pahemmin, mikäli sairastuneita ei olisi rokotettu tai mahdollisesti olisivat jopa kuolleet ilman rokotetta. Kenties myös useampi rokotekerta olisi säästänyt sairastumiselta. Toki muitakin sepitelmiä kekseliäs luovuutta omaava bisnesvainuinen varmaankin löytää. Se että nykyisin myös tuhkarokon sairastanut voi uudelleen sairastua samaiseen rokkoon hämmensi joitakin. Olisikohan jatkuvilla rokotekampanjoilla jotain tekemistä sen kanssa, että ihmisen immuunivaste ei oikein tahdo toimia, olipa sitten kyse mistä sairauden muodosta tahansa. Ja varmennettakoon vielä, että viranomaisemme eivät usko tuhkarokkorokotteen enempää kuin muidenkaan rokotteiden tai näiden yhteisvaikutusten aikaansaavan autismia. Tähän uskovat ne muut tahot, joista tutkijoidemme ei tarvinne välittää, eikä muutoinkaan moisilla aivojaan rasittaa.

Senhän kesän mittaan olemme jo oppineet, että tuhkarokko on äärimmäisen tappava sairaus, jonka jokaisesta yksittäisestä tapauksesta media THL:n ohjailemana hetimmiten suurieleisesti tiedottaa, ja minkä rinnalla lasten viimeaikaiset erittäin vakavat neurologiset sairaudet tuskin ylittävät uutiskynnystä. Rokotetutkijoiden lisääntyvänä ongelmana näyttäisivät olevan myös käännyttämättömät kollegat, joille oikean opin vääntäminen vuosi vuodelta käy yhä työläämmäksi.

Kuinka pitkään kansa antaa hullutella rokotteilla on mielenkiintoinen seikka. Jos ihmiset tahtovat pettää sekä itseään että muita viimeaikojen järjettömillä uutiskynnyksen ylittäneillä lääkeopillisilla päätelmillä, miksikäs ei. Vapaa maahan tämä on, ja erikoisesti tämän vapauden seurauksena ovat syntyneet myös vapaaehtoiset rokotukset, joiden suhteen meitä tosin tarpeen tullen ojennellaan ja ihmeellistä kyllä aina vaan yhä hullumpaan suuntaan. Nyt kun kesäiset leijonatiedotteet eivät ylitä uutiskynnystä, sen tekee joku syrjäseudun tuhkarokkotapaus. Tosin päämotiivina näyttäisi olleen sairastuneen rokottamattomuus, jolloin se on omiaan herättämään liiketaloudellisen bisnesvaiston uransa rokotteilla luoneessa.

Tuhkarokon sijaan rokotetutkijat voisivat kiinnittää huomionsa herpesviruksen aikaansaannoksiin. Tämä virus on synnynnäinen voittaja, joka päihittää mennen tullen muut vähäpätöisemmät eikä jää edes kiinni. Herpesvirus kiittää kaikkinaisia rokotekampanjoita, jotka turvaavat sen monipuolisen muuntumisen ja menestymisen. Ja vielä erikoismaininta brittitutkijoille, jotka havaitsivat ko viruksen ansiot Alzheimerin suhteen. Rokotteista tämä veijari on hyötynyt valtavasti. Tosin viimeaikaisen rokotekiihkeyden huomioiden eiköhän joku sentään keksi ehdottaa lisää rokotteellista herpesvastaisuuttakin. Pienokaisemmehan on jo suojattu vesirokkoa vastaan. Mikäli herpeksen kanssa todella tahdotaan vetää köyttä, tuon suhteen meillä ovat erinomaiset rokotteelliset bisnesnäkymät, kunhan tutkija vain malttaa pysytellä ahtaan suppeassa putkinäössä, eikä erehdy kokonaisvaltaisempiin virologisiin päätelmiin. Näillä muodoin rokotteilla on mahdollista rahastaa vielä pitkään ennen kuin kansa viimein herää karuakin karumpaan todellisuuteen.

7

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dkepoaforismi

      Kas kummaa!
      Sanoi skeptikko , kun rokotteesren kuoli.

      • Kummakantaa

        Luuletko, että voisi myöntää? No ehkä kuolemansa jälkeen siellä jossain tiukan paikan tullen. Sairastuminen tarjoaisi enemmän. Mikä tilaisuus etsiä vapaamatkustajat ja päivitellä heitä ajankohtaisohjelmissa. Kutsua ystävät, poliitikot barrikadeille. Suomi nousuun, liike-elämä kukoistukseen. Järjen äänellä. Järjellä rokotepakkoon.


    • Skepponen

      Hölökynkölkyn, sanon minä näin sunnuntaina ja otan krapularyypyt!

    • Filosofi-Hessu

      Elämä on niin ihmeellistä!

    • Hyvinvaarallista

      https://www.youtube.com/watch?v=AkyjgY70yPA
      Videossa käydään läpi gardasil rokotteen pakkausseloste. Ja tämähän pitäisi lukea ennen jokaista rokotusta!!! Siellä lukee paljon sellaista mitä tavan tallaaja ei tiedä. Siellä mainitaan haittavaikutuksena jopa kuolema. En ikipäivänä antaisi ruiskuttaa tuota ainetta lapseeni/itseeni.
      Hulluinta on se, että rokotteella on enemmän haittavaikutuksia mitä sillä on oletettuja syövältä pelastamisia.

    • Mitenlienee

      Mulla tällainen kokemus: meidän naapurin lapsi oli saanut hinkuyskärokotteen ja tulivat kohta meillä käymään. Silloin tuo naapurin vauva jo yski kovasti. Hän sairastui hinkuyskään, kuten tuona vuonna moni muukin. Myös meidän rokottamaton vauva sairastui. Naapurin vauva ja muutama muukin tuttu lapsi joutui sairaalahoitoon, meidän vauvalla tauti oli hyvin lievä. Vuosi oli 2003. Eli ainakin tuolloin rokottamaton selvisi paljon vähemmällä kuin rokotetut. Kaikki tuttavapiirin sairastuneet lapset olivat saaneet rokotteen.

      Aiemmin täällä oli pienimuotoinen sikotautiepidemia, kukaan meidän rokottamattomasta perheestä ei sairastunut, kaikki sairastuneet olivat rokotettuja. Yhdellä lastemme kavereista oli sikotautitartunta, kun oli meillä pari päivää kylässä, ei siltikään tarttunut.

      • SkeptikkoMatti

        Minulla on aivan samanlaisia kokemuksia tuttavapiirissani!
        Rokotteet ei auta ! Sent on vaan main!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      179
      2698
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2519
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2207
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      61
      2073
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1739
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1444
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      206
      1439
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      226
      1173
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1138
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      370
      1073
    Aihe