Mitä ihailette kaivatussanne?

Hänessäsisujakiltteys

Mitä asioita tai piirteitä?

14

1035

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minustakin_hyväasenne

      Hän on ihana , välittävä , kiltti , ystävällinen , hauska. Siinäpä niitä ja mies Ajatuksissani.

    • Persoonallisesti

      Ehkä eniten sitä mikä minulta itseltä puuttuu. Hän, vaikka onkin mies, osaa ja uskaltaa rohkeammin puhua tunteistaan. Se on ihailtava piirre jonka haluaisin itsellenikin.

      Minä olen siinä arempi. Tosin sellainen olen ollut aina, niin kauan kuin muistan. Se kai kuuluu luonteeseeni että avaudun hitaasti ja olen pitkään aika varautunut. Hän osaa sen minua paremmin.

      Hän oli aikaisemmin semmoinen luovuttaja.. mutta, hänelle on tullut jokin ampparin pistos tai jokin muu, sillä jostain on ilmestynyt aika kova sinnikkyys. Se edistys on ollut mukava huomata. Sillä tavoin elämässä saa mitä haluaa ja pääsee eteenpäin ja on ollut mukava huomata että hän on sen asenteen itsestään löytänyt.


      En mä nyt jaksa tähän niitä kliseitä laittaa joita joka toisessa kommentissa varmaan on. Tiedättehän miten puuduttavaa on lukea vaikkapa työhakemuksia joihin jokainen laittaa kuvaukseksi itsestään: ystävällinen, piretä, positiivinen, sosiaalinen.reipas, ahkera, tunnollinen, ulospäinsuuntautunut, iloinen. huumorintajuinen, persoonallinen, räväkkä jne jne jne. Sitä samaa hakemuksesta toiseen.

      Ulkonäköjä kun kuvataa samat sanat toistuu: pitkä, lyhyt, hoikka, sopusuhtainen, muodokas, tumma, vaalea, punapää, kaunis, söpö,komea, jne jne jne.

      Joten en jaksa alkaa siihen perus kliseiseen kuvailuun kun muut saa hoitaa sen puolen. Itse pysyn vähän persoonallisemmassa ja erilaisemmassa, vaikka kliseistakin löytyisikin myös niitä piirteitä mitä saattaisin ihailla. En siihen silti mene.

      Yhden kliseen laitan hänellä on taito saada minut rauhoittumaan ja tuntemaan oloni turvalliseksi. Sitä ei ole kaikilla. Pidän myös siitä miten hän minua katsoo ja siitä miten hassu hän on kun hän yrittää selostaa minulle suhteista kuin olisin häntä paljon nuorempi ja kokemattomampi, vaikken edes ole. Taisin joskus sanoakin etten minä nyt ole ensikertalainen ettei minua tarvitse opettaa parisuhteisiin.

      Hänellä on aika hyvä mielikuvitus ja itse joskus saatan hiukan kiusata häntä sen avulla. Heitän tahallaan jonkun mielikuvan hänelle sanallisesti koska tiedän että hän todennäköisesti tykkää ja täydentää sen kuvina mielessään loppuun ja ehkä tykkää jatkaa "tarinaa" mielessään.
      Olen huomannut tämän taipumuksen hänessä joten syyllistyn välillä hiukan ruokkimaan sitä. Hyväntahtoisesti.

    • naisellenuorelle

      Herkkyys ja hyväsydämisyys ehdottomasti. Huomannut myös että asenne kohorallansa ja toki kauneus...... se käsittämätön kauneus.............

    • Hänessämiehessä

      Kiltteys, ahkeruus, fiksuus, aitous, rehellisyys.

    • Siksikin

      Ihan kaikkea koska olen ihastunut.

    • Mitäonvielämainitsematta

      Sellainen syvällinen vekkuli-tosikko on hän.

    • vanhamuttanuori

      Naiselta miehelle.. hän on kiltti, rehti, ahkera ja kohtelias. Teeskentelemätön, super söpö. Ei mikään tavallinen jurottaja vaan lämmin ja ihana. Niin ystävällinen ja ihana hymy..

    • Sydänmerkki

      Hän osaa kirjoittaa upeasti.
      Osaa tulkita ja ilmaista musiikin kautta
      tosi hyvin tunteitaan.Hänellä on hyvä huumorintaju.Osaa "pelleillä".
      Aitous ja sinnikkyys ovat vahvana hänessä.
      Oman tiensä itsenäinen kulkija.
      Hänellä on lämmin ja kultainen sydän.
      Hän on vaikuttanut minun elämääni mystisellä tavalla.
      Sellainen hän on.Rakas ja tärkeä.
      <3
      Hyvää yötä

    • Näinilmanturhaaselitystä

      Kaikki...

    • hymyhuulillayleensä

      Niin energinen, että se tarttuu. Niin intensiivinen, että se porautuu koko kehoon ja sieluun. Niin iloinen, että kaikki paha maailmassa unohtuu (tosin ei aina niin iloinen, joskus jopa ihan vihainen tai murheisen näköinen, mutta siitäkin huolimatta kaikki murheet unohtuu). Herkkyys ja uskomaton huumori, joka aina pulpahtelee esille. Ihanan syvällinen keskustelija. Ammattitaitoinen ja kunnianhimoinen <3

      • Kuvittelenkoliikoja

        Kenelle tämä meni? :>


    • Nainenhän

      En tunne häntä joten nämä perustuvat luuloon / ulkoiseen vaikutelmaan. Hän on kaunis, tyylikäs ja edustava nainen. Mutta tämä on vain kuorta (luulen). Ihastuin hänessä valtavaan lahjakkuuteen eräällä alalla. Olen välillä saanut siitä välähdyksiä. Mutta tuntuu kuin hän kaikesta huolimatta vähän kainostelisi tätä ja suuntaisi energiansa toissijaisiin asioihin. Toisaalta ymmärrän tämän. Tuntuu kuin hänellä olisi jokin ristiriita itsensä ja kutsumuksensa välillä. Ehkä johtuu ympäristön paineistakin. Mutta voin olla väärässäkin

    • eisanottavaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3930
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      189
      3195
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2986
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      70
      2570
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      368
      2310
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      172
      1971
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1595
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      33
      1515
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1408
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1382
    Aihe