Mulla on erilaisia persoonia. ne muuttuu itsestään. tai no niin joskus olen tyhmä ja joskus oon fiksu ja outo. Mun päässä liikkuu paljon asioita usein. Mä tiedän jos mä kayttäydyn oudosti. Luuletko etten tiedosta sitä että joskus näytän muille liian energiseltä kun oon siinä persoonassa? Mä tahallaan valehtelen olevani tietämätön. Mun on helppo valehdella. Ehkä se johtuu mun ulkonäöstä? koska oon söpö energinen teini. Silti jos joku sanoo asioita jotka on musta loukkaavia katon niitä sillä katseella. en tiedä mikä se katse on. se on sellanen erikoinen. Kun muut itkee mulla ei oo paha mieli. Mä alan itkemään etten vaikuttais erilaiselta. Pääsen mun teoista läpi helposti. kaikki uskoo mun roolia. koulussa, kotona, ulkona kun oon kavereiden kanssa. voin näytellä montaa erilaista ihmistä. en halua olla vaan yksi. Joku mies kerran luuli etten tietäis. että en muka tietäis mitä se ajatteli sillon. mä tiesin alusta asti että sä halusit olla johtava rooli ja yritit manipuloida mua. älä tee sitä fiksummalles. ja nyt sain sen roikkumaan mussa samalla kun se luulee sekottavansa mun päätä. idiootti. mut se on helppoa. Sen tulkitseminen ja pelin kääntäminen. Tee vaan mitä haluat. Ja mieti mikä oikeasti oot. niin mä teen. ja sain mitä mä halusin ;)
Kukaan ei tunne mua.
UnknownCutie
1
69
Vastaukset
Tästähän saapui mieleen trolli vuosien takaa. "Kyllä sinä olet se suurin vitsi kaikkine sivupersooninesi ja tämä on fakta. etkö huomaa vieläkään kun takanasi nauretaan?" hän toisteli näennäisen satunnaisesti.
Mitä jos nekin tietävät? Mitä jos te vain manipuloitte toisianne? "Hän luulee, että luulen hänen luulevan...." Teidän maanpäällinen(?) helvettinne tahi taivaanne, riippuen siitä, nautitteko itse aktista, vai päämäärästä, jota ette saavutakaan.
Näetkö? Minäkin osaan jauhaa paskaa. Luulitko, että olen syvällinen?
Kerrokset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100871
- 75703
- 51595
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13501ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381