Tarkoitus olisi levätä Los Angelesissa pari yötä lennon jälkeen. Mikä olisi kiva hotelli, mihin helppo ajaa LaXilta ja mistä pääsisi sujuvasti poistumaan kaupungista juuttumatta ruuhkiin?
Hotellisuositus
8
601
Vastaukset
- Kaksi_kertaa_Losissa
Viimeksi abt 10 v. vuotta autoiltiin Kaliforniassa ja tykästyttiin La Quinta-ketjun hotelleihin. Huippusiistejä, kohtuuhintaisia, reilu aamiainen jne. - tuskinpa liikeidea on muuttunut niistä ajoista. Helppoa kun oli muksut mukana. LAXin lähellä on pari Quintaa, lisää kauempana. Kolarista aiheutunut ruuhka voi yllättää missä tahansa ja liikenne sujuu ihan siedettävästi kun välttää ruuhka-aikoja.
- Järkyttävää
Muksujen kanssa ei pitäisi matkustaa ollenkaan. Saatanallisia häiriökäpiöitä ovat. Olette toiminnallaan pilanneet useiden ihmisten matkan. Itselläni on todella karseita kokemuksia Eurooppa Amerikka lennoilla lapsista jotka kirkuu ja räyhää koko ajan. Aivan vitun karseeta touhua.
- Ota_huomioon
Järkyttävää kirjoitti:
Muksujen kanssa ei pitäisi matkustaa ollenkaan. Saatanallisia häiriökäpiöitä ovat. Olette toiminnallaan pilanneet useiden ihmisten matkan. Itselläni on todella karseita kokemuksia Eurooppa Amerikka lennoilla lapsista jotka kirkuu ja räyhää koko ajan. Aivan vitun karseeta touhua.
Se lapsi maksaa sinunkin eläkkeesi.
- fdsk
LAXilta on helppoa ajaa Santa Monicaan pikkuteitäkin pitkin, jos interstateilla sekoilu ei nappaa heti pitkän lennon jälkeen. Olen yöpynyt näissä:
http://www.travelodgesantamonica.com
http://www.gatewayhotel.com
Jälkimmäinen on nostanut viime aikoja näköjään hintoja aika reippaasti, mutta näyttää myös remontoidulta viime käynnin jälkeen. Molemmista pääsee suoraa tietä rantaan, mutta pysäköintialueet on noissa vähän ahtaat. Losissa tulee tosin teiden leveyden takia sorruttua helposti valtavan kokoisiin vuokra-autoihin. Ruuhkissa kannattaa kyllä varautua seisomaan, sillä navigaattorit tahtoo väkisin ohjata moottoritielle, mikäli määränpää näyttää olevan puolta kilometriä kauempana. - Käynyt
Pari kolme vuotta sitten oltiin JW Marriott Los Angeles L.A. LIVE:ssä pari päivää, ennen lähtöä autolla tien päälle. Hotellista saa hyviä tarjouksia, jos L.A. LIVE:ssä ole mitään menossa. Samassa korttelissa on muutama ravintola, joihin voi mennä kävellen.
Motarit eivät ole huono vaihtoehto LA:ssa, jos ei tiedä, missä vältettävät alueet ovat. Esimerkiksi (ulkomuistista) L.A. LIVE:stä itään on ihan ok aluetta, voi vaikka kävellä, mutta länteen jengialueet alkavat parin korttelin päästä.- Käynyt
Haulla los angeles gang map saa useita vaihtoehtoisia esityksiä erilaisista kartoista. Niitä kannattaa oikeasti vähän vilkuilla. Kannattaa olla tarkkana, mitä kartta näyttää. Joistakin puuttuu mm. etnisiä ryhmiä. Ainakin sellainen tuli vastaan, josta puuttuivat hispanojengit kokonaan.
- LH456
Los Angeles on sen verran laaja ja iso kaupunki että ei välttämättä ole järkevää olla samassa paikkaa useampaa yötä, koska tällöin tulee turhaa edestakaista ajoa kaupungin sisällä. Toiseksi yöksi voisi harkita myös suuntaamista kaupungin ulkopuolelle sinne mihin on sitten tarkoitus ajella Los Angelesin jälkeen. Yleensä kaupungin ulkopuolella on myös majoitus edullisempaan.
Olen ollut La Quinta ketjun paikoissa yötä mutta viime aikoina olen enemmän suosinut USA matkoilla Holiday Inn Express, Hampton Inn ja Hilton Garden Inn. - Käynyt
Onko kenelläkään kokemusta Disneylandin tai Universal Cityn hotelleista? Olen käynyt molemmissa huvipuistoissa, mutta en ole majoittunut noissa hotelleissa. Varsinkin Universal Cityn hotellit olisivat ihan järkevässä paikassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3410501Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12410099- 217911
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776294Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304852- 534641
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1144011Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1233381- 623097
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2173016