Oletko rehellinen itsellesi nainen?
Oletko rehellinen
20
497
Vastaukset
- kjljljlkjljljlj
Kui?
Itseään ei kai voi huijata.
- mies.kysyy
Mutta monet ihmiset tekee niin
- Entäysin
Tavallaan joo.
- mies.kysyy
Luulenpa että jokainen.
- Rötköllepakit
Kyllä. Mieluimmin yksin, kuin rötkön äijän rinnalleni ottaisin.
- Mävaanoon
En ole.
- saatananomaehtoinen
Olen, sisäinen maailmani kertoo minulle mikä on minun elämääni ja vaikka moni ei sitä uskoisi saatan olla hyvin kylmä ja tunteeton teoissani ja sanoissani niille ihmisille joita en elämääni halua. Ja saan apua jos sitä tarvitsen, ihan minkälaista haluan.
- kysyy.mies
Alkoholistit valehtelevat itselleen, että iloliemi ei ole heille ongelma.
Tämä oli vain esimerkki, minun syyttävä sormeni ei osoita ketään. Aina rehellinen itselleni ja myös kaikille toisillekkin.
Asiahan on niin, totuuden muistaa aina, mutta valheita on vaikea muistaa.- Missäasiassa
Missä asiassa? Ja keneltä naiselta kysyt?
- kysyy.mies
Naiselle?
Kyllä henkilö sen tietää. - Missäasiassa
kysyy.mies kirjoitti:
Naiselle?
Kyllä henkilö sen tietää.? Niin, kenestäköhän naisesta tässä nyt on kyse? Ei voi näillä tunnisteilla tietää millään.
kysyy.mies kirjoitti:
Naiselle?
Kyllä henkilö sen tietää.No joko tunnistit että se hakemasi oikea NAINEN on vastannut?
- Kysynsinulta
Miksi ei voi kertoa jotain tunnistetta? Tai edes, että mihin tämä rehellisyysasia liittyy?
- Haluaisintietää
Kysyisin mieheltä näin: Voisitko olla minulle rehellinen tunteistasi ja ajatuksistasi? Ja mielellään kertoa niistä minulle?
- Miestoteaa
Kyllä olen.
- Unohdanjo
En huomaa tunteitasi livessä. Et edes katso, tervehdi, olen ilmaa.
- turhaakyselet
Olen. Jos joku väittää muuta niin hän tietää vain osan asiasta tai kokee asian erilailla kuin minä. Siksi eri nyanssit asioissa. Se pitää tajuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512274- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471339Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31800Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647